Acer aspire f 15 problem z recovery

Witam. mam problem z laptopem acer, laptop nie uruchomił się tylko przeszedł w tryb naprawy dysku, chodził parę godzin i nic, chciałem skorzystać z ustawień początkowych, opcji odzyskiwania itp, żadna funkcja nie działa do końca,
wyciągnąłem dysk hdd i podłączyłem po pc ale dysk nie był widoczny tylko wołał naprawę ale jej nie kończył, dopiero acronis disk wykrył ten dysk i jedynie co można było zrobić to sformatować go i teraz pc widzi ten dysk i działa ale na laptopie dalej nic nie da się zrobić tzn zainstalować systemu nawet z płyty i z recovery
dodam że nie mam żadnego nośnika z obrazem itp, laptop ma 3 lata
dzięki

Podejrzewam uszkodzony dysk. Trzeba kupić nowy.

też tak myślę ale teraz jak kupię nowy (ssd) to skopiuje recovery na nowy dysk?

Jeśli dysk jest nie sprawny to prawdopodobnie nie da się skopiować recovery (kilka lat temu był program do odzyskiwania obrazu, a teraz nie pamiętam jak się to robi i czy działa).

Trzeba wtedy zainstalować system na czysto.
Jest to zalecane przy dyskach SSD w notebookach. Zwykle notebook nie jest zaprojektowany z konfiguracją do dysków SSD, gdzie wcześniej był HDD.

Jeśli miałes Windows 8 (8.1) lub Windows 10 to wystarczy ściągnąć ze strony M$ instalator na pendrive czy ISO na DVD i zainstalowac system. System sam się aktywuje bo jest klucz zapisany w BIOS.

win 10
płyta z innym Windows’em nie wystarczy?

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Licencję masz tylko do win 10, więc instalacja tylko z pendrive lub nagranej wcześniej płytce z systemem.

Podałem ci rozwiązanie z linkiem do prawilnej wersji Windows 10. Ściągasz wypalasz na DVD lub robisz na pendrive i masz oryginalny system. Przy instalacji może zapytać o klucz to pomijasz i wybierasz Windows 10 Home i po podłączeniu do internetu sam się aktywuje.

ok dzięki
spróbuję na tym dysku jeśli nie pójdzie to jutro do sklepu po ssd

Udało mi się sformatować dysk z poziomu drugiego komputera i zainstalować system z pendrive

Jeśli miałes Windows 8 (8.1) lub Windows 10 to wystarczy ściągnąć ze strony M$ instalator na pendrive czy ISO na DVD i zainstalowac system. System sam się aktywuje bo jest klucz zapisany w BIOS.

wszystko chodziło 2 godziny znowu i znowu laptop się nie uruchamia, wyciągnąłem dysk i podpoiłem pod pc i dysku już nie widzi także chyba do wymiany dysk

W drugim komputerze - dysk jest widoczny w Menedżerze Urządzeń? Czy przydzielona jest litera dysku?
Powinna być po sformatowaniu w:

Mniej więcej jak u mnie…

W menedżerze jest nie widoczny, po podłączeniu do pc pojawia się na chwilę i się wiesza i znika, wcześniej acronis go wykrył ale to też nie odrazy tylko za którymś razem

To niestety trzeba kupić nowy dysk.

to się tyczy wszystkich producentów laptopów ?
Trzeba zakładać konto microsoftu przy instalacji sytstemu? bo nie mogę tego obejść

Nie trzeba konta M$. Nie uruchamiaj internetu jak podpowiada instalator. Chyba to się nazywa konto offline to nie trzeba konta M$. M$ na siłe wymusza zakładanie konta jak podpiety do sieci jesteś.

Przeprowadziłem test dysku za pomocą SeaTools - dysk uszkodzony (jeszcze 3 lat nie miał)zakupiłem ssd 256 i śmiga aż miło ale co z partycją recovery? jak w przyszłości będą problemy to tylko pendrive?

CytatJeśli miałes Windows 8 (8.1) lub Windows 10 to wystarczy ściągnąć ze strony M$ instalator na pendrive czy ISO na DVD i zainstalowac system. System sam się aktywuje bo jest klucz zapisany w BIOS

to się tyczy wszystkich laptopów od win 8 do win10