Acer Aspire One 722 i podłączenie dysku SSD pod msata

Witam, posiadam netbooka Acer Aspire One 722 z dyskiem 500 GB w którym jest wolne gniazdo msata gdzie bez problemu zmieści się dysk SSD.

Tutaj nasuwa się pytanie czy będzie mi działał tam dysk SSD ze złączem msata? Myślę o dysku Samsung PM800 64GB.

Próbował ktoś podłączyć taki dysk do tego netbooka, nie wiem czy warto go kupić.

Może inaczej, co chcesz przez to uzyskać, że dołożysz dysk SSD do tak słabego netbooka.

Powiem trochę inaczej, chce taki ssd żeby postawić na nim system. Netbooka używam tylko do internetu i do komunikatora wiem że ssd przyśpieszy uruchomienie systemu a przeglądarka oraz aqq włączą się znacząco szybciej.

Ważniejsze pytanie czy Acer obsłuży dysk ssd msata bo nie każdy komputer ma taką możliwość nawet jeśli ma wolny slot. Nigdzie w internecie tego nie mogłem znaleźć.

To musisz najpierw przekopać sieć, czy da radę na msata i tym Acerze zainstalować system?

Sprawdź, czy to faktycznie gniazdo msata?

Albo kupić dysk i metoda prób i błędów.

Może trzeba wysłać zapytanie do źródła, czyli do serwisu lapa, co oni na to.

Działał pewnie będzie… Szczególnie po aktualizacji BIOS.

Co zyska? System mu się szybciej do pamięci wgra… Jak ma mało pamięci to szybszy dostęp do pagefile :slight_smile: ReadyBoost wersja mSATA

No myślałem że może ktoś już próbował tego ale jeszcze postaram sie poszukać odpowiedzi choćby w serwisie.

Bios mam najnowszy, RAM 4GB więc wystarczająco. Chce przyśpieszyć system oraz uruchamianie programów.

Jeśli SSD by działał spróbowałbym przenieść pliki tymczasowe itp na HDD który ma 500GB, ewentualnie wszystko zostawił na SSD lecz wiem że by to mogło skrócić jego żywot (choć pewnie po kilku latach dopiero).

Ten slot może być mylony z PCI. Wyglądają tak samo, ale nie działają na nich dyski SSD.

Jeśli nie doszukasz się w internecie i papierach od laptopa czy to na pewno jest mSATA. Wyciągnij z jakiegoś innego komputera karę sieciową i włóż do Acera. Jak będzie działała to to nie jest mSATA

***

Edit

Błąd. Karta sieciowa będzie działała pod każdym złączem mini PCI. mSATA to złącze PCI z kontrolerem SATA

Ok dzięki za dobrą rade gdzieś mam w domu kartę sieciową więc dziś to sprawdzę.

Po pierwsze jest to slot mini-PCI Express a nie mSATA (sprawdź dokładnie w instrukcji laptopa)!

Doszukałem się informacji że jednak jest to slot mini PCI-E

http://www.notebookcheck.net/Review-Ace … 907.0.html

Może komuś w przyszłośći ta informacja się przyda.