Acer Aspire One 722 - powód słabej wydajności

Hej.

Siostra ma netbooka Acer Aspire One 722 (AMD C60, 4GB Ram, 500 GB HDD). Po zakupie działał powoli i nawet otwarcie przeglądarki troszkę trwało. Przeinstalowałem jej wtedy system (Windows 7 HP) na  ten sam tylko bez zbędnych programów producenta. Wydajność ciut się polepszyła ale nadal ciężko przeglądać strony, bo przy paru kartach potrafi ostro zamulić.

Czy to normalne dla tego netbooka czy jest jakiś inny powód? W domu rodzice mają starego Acera z Intelem C2D 4300 i też 4 GB Ram a chodzi dużo sprawniej. System też 7. 

Oczywiście Aero wyłączone i wszelkie wodotryski też. Sterowniki wszystkie poinstalowane. Niestety zmiana systemu na linuxa nie wchodzi w grę. Próbowałem co prawda instalować Minta ale też średnio działał. Filmy w HD na YT nie obejrzy bez zacinki. No ale siostra chce tylko Windowsa. 

 

A jak komputer spełnia się podczas normalnej pracy typu: przeglądanie dokumentów, filmy z dysku itp? Po drugie jak chcecie filmy z YT w HD to polecam otwieranie przez inny odtwarzacz typu VLC. Flash to zło, muli zawsze i niemiłosiernie :wink:

Dokumenty otwiera, ale np. każdy program nim się włączy to chwilkę trwa. Filmy z dysku jak się włączy to idzie, ale jak się przewinie to musi pomyśleć nim wystartuje. Nie wiem, może jestem przeczulony bo w stacjonarny mam dużo lepszy i się nauczyłem. Dlatego chętnie wysłucham opinii innych, To w sumie komputer na wyjazdy więc jakoś musi być. Tylko ciekawe czy inne modele netbooków też tak mają. 

Niestety ten procesor tak ma (jeden ze słabszych procesów na rynku, dobrze chociaż że ma 2 rdzenie).

Niestety netbooki to nie demony prędkości. Próbowałeś jeszcze powygrywać wszystkie aktualizacje? Patrząc na wydajność tego sprzętu to bez optymalizacji się nie obejdzie.

Postaw XP-ka na ten procek jedyne słuszne rozwiązanie.

O ile kolega taki system ma :stuck_out_tongue: Ja bym polecił jakąś dystrybucje linuxa z xfce lub z czymś lżejszym + zoptymalizowany kernel

 

Przeczytaj pierwszy post ostatnie zdanie :slight_smile:

Ja tylko polecam :stuck_out_tongue: Wiem, że chce Windowsa. Ale jak nie zje pies zająca to zje pies psa :stuck_out_tongue: I tak w nic nie pogra.

 

Jeśli dalej Windows to pozostaje tylko optymalizacja, o której wątków pełno :slight_smile: