Acer Aspire One 725 Problem z łączność WIFI

Witam, mój sprzęt to netbook Acer Aspire One 725 na Windows 7 64bit.

Mam problem z łącznością WIFI, dotychczas używałem internetu mobilnego od Orange i wszystko było git. Teraz się przeprowadziłem i tu jest internet “z gniazdka” 20 mb , nie mam pojęcia jakiego operatora. Do tego mamy Router D-Link GO-RT-N150. Kabel od neta jest podłączony bezpośrednio pod router. Problem mam następujący, wyszukuje mi ładnie sieć (jest to sieć niezabezpieczona) daje Połącz , łączy ale internet nie śmiga , widnieje napis " Brak dostępu do internetu" .Połączenie bezprzewodowe normalnie wyświetla w Centrum Sieci jakby wszystko było w porządku, sterowniki karty sieciowej WIFI są najnowsze więc w czym może tkwić problem ? Kombinowałem trochę ale nie doszedłem w efekcie do niczego. Mam nadzieję na pomoc z waszej strony.

Ustawiałem statyczne IP i nic. I tam w ustawieniach routera http://192.168.0.1 i w ustawieniach karty sieciowej wpisałem to samo :

Adres IP: 192.168.0.100

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

DNS preferowane: 8.8.8.8

DNS alternatywny: 8.8.4.4

Jak ustawiam DHCP z kolei i kopiuje adres MAC kompa tam i w ustawieniach karty sieciowej ustawiam żeby pobierało automatycznie IP i DNS to też nic .

Daje screeny ipconfig, ipcongig/all, ping 192.168.0.100 i ping wp.pl.

http://obrazki.elektroda.pl/3452344900_1362939988.png

http://obrazki.elektroda.pl/4908699900_1362947725.png

Twój router ma możliwość klonowania MAC adresów? Podłącz kabel od internetu bezpośrednio do komputera, na którym wszystko działa i podaj wyniki poniższych poleceń. Nie rób zrzutów ekranu, przeczytaj jak kopiuje się polecenia z wiersza poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh int ip show config

Nie mam pojęcia . jak połączyć bezpośrednio . Mam tylko swojego lapka i na nim muszę skonfigurować .

Pozdro

Czy do tego łącza było podłączone wcześniej jakieś urządzenie, na którym działał internet, czy może router i zawsze ten sam był podłączony do sieci i czy wcześniej wszystko działało? Sprawdzałeś w statusie routera czy dostajesz adres IP na interfejsie WAN? Próbowałeś resetować router do ustawień fabrycznych?

Ta, kolegom normalnie na la[kach działał . Nie mam z nimi kontaktu wiec nie spytam ich jak to zrobic.

Nie wiem jak sprawdzić te rzeczy . Tak router resetowałem i robiłem tak jak napisałem wszystko od początku i nic .

Może napiszesz mi krok po kroku co zrobić po resecie routera ?

Po pierwsze, na forum piszemy w języku polskim, dlatego proszę poprawić swoje posty, w których brakuje polskiej pisowni.

Po drugie, nie odpowiedziałeś na pierwsze i drugie pytanie.

podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Po pierwsze wszystko jest napisane poprawnie prócz jednej literówki z pośpiechu .

Po drugie odpowiedziałem w pierwszym zdaniu na twoje 2 pytania .

Po trzecie takie coś co mi wysłałeś to ja dobrze wiem i nie raz czytałem . Chciałbym pomocy na moim, konkretnym przykładzie ale jeśli jesteś tu tylko od wymądrzania się a nie pomagania ludziom to ta “rola” doskonale ci wychodzi .

Nie odpowiedziałeś mi konkretnie na te dwa pytania:

oraz

Skoro czytałeś i wiesz, to po co się pytasz jak coś zrobić, bo tego nie wiesz?

Skoro tak uważasz, to my nie mamy już ze sobą o czym rozmawiać, teraz licz na to, że ktoś inny Ci pomoże.

Odpowiedziałem że były laptopy kolegów i im działał ale nie mam z nimi kontaktu już.

A na drugie odpowiedziałem że nie umiem sprawdzić takich rzeczy.

ok, bez łaski :slight_smile: