Acer Aspire One d257 zacina się

Dzień dobry Forumowicze.

Odkupiłam używany, wyżej nazwany Netbook. 

Intel Atom N570, 1,66GHz, 1GB RAM

Reinstalowałam system (Win7 Starter), pousuwałam wszystkie gierki Androida, które się poinstalowały i sformatowałam dysk, na którym były. Laptop bardzo muli, nawet teraz, kiedy piszę tą wiadomość. Proszę Was o pomoc. Wiem, że jego specyfikacja techniczna nie jest z górnej półki, ale bez przesady. Zacina się przy każdej najprostszej czynności. 

W czym tkwi problem? Za każdą pomoc będę wdzięczna.

Jakie obciążenie procesora w menadżerze zadań?

Za mało na win7,dokup pamięc RAM 

Longhorn2009

Włączony sam Facebook na Chromie. 68 procesów, CPU waha się nawet do 70%, po czym spada, rośnie i tak w kółko. Pamięć fizyczna 98%.

IPSEN

Czyli mam zakładać, że od nowości ten komp tak mulił? Czy jest pewność, że dokupienie pamięci pomoże - 2GB, które rekomenduje producent?

Tak, pod windows 7 2GB to minimum.

Okej, z wymienieniem poradzę sobie. Pozostaje mi tylko kwestia zakupu - czy może być to zwykła pamięć z allegro, według sprzedawców dedykowana do niego? Będzie kompatybilna?

Zacznij od kupna RAM 

Procesów za dużo,procesor mocno obciążony, to jest przyczyna zamulenia systemu 

2GB RAMu?

Pytam, bo jeśli się to nie opłaci, wolę kupić inny komputer i nie marnować czasu.

W tym modelu rozbudowa pamięci jest możliwa, dla pewności możesz sprawdzić ściągając klapkę za spodzie. Parametry obecnych pamięci sprawdzić w CPU-Z zakładka SPD. Najlepiej aby nowa pamięć była taka sama lub przynajmniej o takiej samej szybkości, napięciach i timingach. 2GB powinno już wystarczyć do w miare komfortowej pracy, ew z zapasem możesz rozbudować do 3GB.

Dziękuję serdecznie za pomoc. Za jakiś czas wrzucę tutaj parametry po zmianie. 

OK wszystko się zgadza, że za mało ramu ale nie wydaje mi się aby tak zamulało system. Pokaż screen z HDTune zakładka Health. Ten “Demon Szybkości” był kiedyś czyszczony? Wrzuć jeszcze screena z Speccy.

5695613163b5d_Beztytuu.thumb.png.4ceeded5695615bba66b_Beztytuu1.thumb.png.e37255Załączyłam screeny. Nie wiem, czy to się liczy, ale czyszczony był tylko Ccleanerem. 

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Kliknij + aby obrazki się wyświetlały.

O, dziękuje, zrobione :slight_smile:

Dysk OK

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Jak dokupisz RAM to napisz,zrobimy optymalizacje systemu i system powinien lepiej działać