Acer aspire one D257

Witam mam łapka Acer aspire one D257 z windows 7 starter i mam problem otwierane okna programów nie mieszczą się na ekranie instalowałem różne sterowniki karty graficznej i nie pomogło nadal okna rozciągnięte brak dolnych przycisków proszę o pomoc może ktoś wie jak to naprawić z poważaniem Terka wana@wp.pl

Możesz dać zdjęcia? Może niepoprawna rozdzielczość ekranu?

I nie podawaj kontaktów na e-mail, „brudy” ‘pierzemy’ na forum.

Sterowniki dalej są na stronie Acer, mimo że netbook ma minimum 10 lat od zakończenia produkcji:

https://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/3659;-;AOD257

Ten procesor lubi nawet Windows 10 Home, nie jak podobny netbook od Samsunga gdzie musimy pracować z rozdzielczością 800x600 (obraz rozmazany makabrycznie) jak stwierdzamy, że musi być Windows 10 Home a nie GNU/Linux by nas nie hackowała sąsiadka „Krysia”.


Nie, pewnie otwiera program co nie mieści się w rozdzielczości 1024x600 px. Sterownik na to nie pomoże, bo nie ma takiego co by zmuszał piksel do pracy jak za 2-4 co by rozdzielczość sztucznie podskoczyła do np. 2048x800 px - lub do takich cudów trzeba Windows XP by rozdzielczość ustawiła się ponad natywną i nagle był dzielony obraz na około 4 części i podążął za kursorem jak dojedziesz do krawędzi (moja siostra tak zrobiła z 2 razy i mieliśmy mocne „zdziwko”).

Już pewnie wygodniej użyć portu D-Sub (inaczej VGA) na lewej krawędzi i podpiąć pod projektor/monitor.

obraz obraz obraz

Jaką natywna rozdzielczość ma ta matryca ?

1024 x 600 px, bo to 10 calowy netbook - taki niedotykowy tablet z klawiaturą i protezą myszki (gładzik).

To taka powinna być ustawiona w systemie… Możliwe, że program sobie nie radzi z 1024x600, bo to rozdziałka pamiętająca jeszcze Windowsa XP.