Acer Aspire One - Format + instalowanie systemu z USB

Witam serdecznie. Znajoma jakiś czas temu wzięła sobie z Orange notebooka Acer Aspire One. Przez jakiś czas wszystko było OK, całkiem szybko chodził. Od kilku dni traci non stop połączenie z internetem, a poza tym komputer najprostsze czynności wykonuje kilka minut. Chcę jej go sformatować, ale zastanawiam czy Ona wtedy nie straci gwarancji? Druga sprawa, notebook nie ma napędu CD. Pozostaje więc wrzucić obraz systemu operacyjnego na pendrive i zainstalować, problem w tym, że przy starcie systemu - jak włączę bios (F2) i przejdę do zakładki “boot” to nie mogę ustawić pendrive jako 1st boot. Tak to wygląda:

IDE1:

USB FDD:

Network Boot: Atheros Boot Agent

USB HDD:

IDE0: kod

USB CDROM: SanDisk

Pozdrawiam.

ZiomeK91 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poprawiłem. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest OK.

Nie warto kombinować. Masz na dysku partycje recovery (przynajmniej ja tak mam) i przywróć system z tej partycji (przy włączeniu komputera chyba ALT+F10).

Jeśli zainstalujesz system z jakiegokolwiek nośnika np. USB stracisz dostęp do tej partycji.

Mawro, dzięki wielkie za naprowadzenie mnie na właściwe tory. Właśnie skorzystałem z tej opcji i wszystko wygląda obiecująco. :slight_smile:

Witam

Mam ten sam problem co kolezanka, mam notebooka z orange i dzialal dobrze ale teraz zamula. Chce zrobic formata ale nie wiem jak, mozecie mi napisac krok po kroku co mam zrobic?

Ten notebook nie napedu CD.

Jak tylko włączysz Netbooka wciskaj klawisze ALT i F10 jednocześnie powinno się włączyć odzyskiwanie dalej postępuj według instrukcji które się pojawią.

Pamiętaj że wszystkie dane z dysku C zostaną usunięte czyli dla większości ludzi ważne dane z pulpitu i z moich dokumentów!

Ok, a te wszystkie recovery i te inne to co?

I mam jeszcze jedno pytanie czy jak sformatuje kompa to nie bede mial problemow z internetem? bo ja lacze sie bezprzewodowo.

System się przywróci do dnia w którym pierwszy raz go odpaliłeś

Ok, udalo sie jest wszystko ok. Dzieki ; p