Acer Aspire S750G problemy z klawiaturą i touchpadem

Witajcie,

 

mam problem z laptopem Acer Aspire S750G związany z klawiaturą oraz touchpadem. W momencie uruchomienia systemu touchpad jest wyłączony, po włączeniu działa przez chwilę prawidłowo, po czym znowu się wyłącza. Mogę go włączyć ponownie, lecz co chwilę się wyłącza i nie zauważyłem tutaj żadnej zależności. Raz działa 3 minuty, raz działa 3 sekundy. Tak samo dzieje się w trybie awaryjnym.

 

Drugim problemem jest klawiatura, a mianowicie często samoczynnie wciska klawisz '. Na pewno nie jest to problem systemowy, gdyż nawet podczas bootowania, czy próby uruchomienia Windowsa komputer nie raz piszczy oznajmiając, że niepotrzebny klawisz jest wciśnięty.

 

Czy wyżej wymienione problemy to tylko kwestia wymiany klawiatury i ewentualnie touchpada? Czy może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i okazało się, że jednak jest to poważniejsza usterka. Mam obawy, że może być to płyta główna, lecz nie mam pewności.

Szklana kula tylko pomoże. Proponowałbym na wstępnie wymienić klawiaturę prawdopodobnie uszkodzona taśma. Z drugiej strony czemu też touchpad może wyłącza się przez uszkodzoną klawiaturę ale póki nie sprawdzisz się nie dowiesz.

No właśnie tego chcę uniknąć, ale dałeś mi pewien trop. Spróbuję odpiąć klawiaturę i uruchomić go, jeśli touchpad będzie działał, to mam winowajcę :slight_smile: