Acer Aspire V15 Nitro - problem z baterią

Witam serdecznie,

 

Na wstępie zaznaczę, że nie mam 100% pewności, że problem dotyczy baterii, ale gdzieś musiałem to zakwalifikować. Komputer jest stosunkowo nowy, ma 3 miesiące. Podczas pracy na zasilaniu wszystko jest OK. Natomiast kiedy pracuję na baterii to czasami (nie zawsze, choć ostatnio coraz częściej) nagle komputer mi się resetuje. Nie tyle że wyłącza, bo nie muszę nic robić i on się od razu włącza. Nie ma żadnego spadku poziomu naładowania. Jest tyle ile było i mogę normalnie dalej pracować. Dołożyłem dysk SSD, ale nie chce mi się wierzyć, że to tu jest problem bo na zasilaniu chyba też bym miał objawy? Może ktoś się spotkał z czymś takim? Może jest jakieś oprogramowanie, które przetestuje baterię? Laptop jest na gwarancji, ale szczerze mówiąc z dwóch powodów nie chcę go teraz wysyłać. Po pierwsze potrzebuję go pilnie do pracy, a po drugie wiadomo jak to bywa na naprawach gwarancyjnych. Nie będę go miał 3 tygodnie, a oni go dwa razy włączą, akurat problem nie wystąpi i mi odeślą z powrotem. System operacyjny Windows 10.

 

Czyli, akumulator lub układ zasilania na płycie głównej.

 

Zrób jeszcze testy z różnymi ustawieniami planu zasilania - daj na początek na zrównoważony lub podobnie, może coś tu?

Ja większość czasu pracuje na planie zrównoważonym. Także te awarie występują i na nim nie musi być ustawiona wysoka wydajność. Orientujesz się może czy diagnoza lub ewentualna naprawa jest możliwa bez uszkodzenia zabezpieczeń (plomb) gwarancyjnych? Bylem w jednym serwisie i gość nawet nie chciał pokrywy odkręcić, a ja już to robiłem choćby po to żeby zamontować dysk SSD zresztą do baterii nie da się dostać w inny sposób. 

Najlepiej jak masz gwarancję, zrobić, to w serwisie autoryzowanym Acera, bo różnie bywa i będzie po gwarancji.

OK. Mam też sugestię że padła jedna cela w baterii. Czy jest możliwość sprawdzenia tego jakimś oprogramowaniem?

Przejrzyj zainstalowane oprogramowanie Acera, może ma jakiś program do diagnostyki (kalibracji) akumulatora?

 

Zobacz w biosie, może tam można przetestować akumulator.