Acer aspire V3-731-laptop się zacina

Hej,

Nie rozumiem, czemu prywatna. Ja na logach OTL’a znam się w stopniu podstawowym, więc i inne osoby powinny mieć do nich wgląd - ja na pewno nie powiem Ci, co ewentualnie pousuwać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://wklej.org/id/1119647/

Daję jak narazie tylko skan z Malwarebytes anti-malware gdyż nie mogę wkleić skanu z Dr.Web CureIt!, ktoś ma pomysł gdzie wkleić plik o wadze 34,4 mb?

Wstaw raporty OTL i Extras.

Hej,

Widać, że w programem MAM zrobiłeś tylko skan, bo nic nie zostało usunięte. Generalnie wszystko można w programie wyrzucić - to obiekty typu PUP, więc spokojnie mogą iść do kwarantanny.

Na przykład na http://www.sendspace.pl/.

Czekamy na logi. Jeśli nikt nie sprawdzi, to poproszę Acorusa bądź Atisa via PW. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, czy wiecie ile czasu zajmuje skan Otl?

Zastanawia fakt, że laptop zacina się jakby trochę bardziej gdy go ładuje.

Kilka minut.

Hej,

To zupełnie normalne - program skanuje zawartość dysku, więc inne operacje dyskowe mogą być mocno zwolnione.

W zasadzie tak, ale w mocno zawirusowanym kompie może trwać wiele dłużej - zdarzyło mi się, że na jednym zawirusowanym kompie skan trwał ponad 30 minut.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, mam na myśli to, że laptop zacina się chyba bardziej gdy podłączam go do ładowarki. Czy można wiedzieć, jak naprawiać zagrożenia w programie Malwarebytes anti-malware? Oto skan z OTL.

http://www.wklej.org/id/1123270/ - Extras

http://www.wklej.org/id/1123272/ - OTL

Mam pytanie, dlaczego okolo konca skanowania laptop sie wylaczyl? Wylaczyl sie laptop ale po wlaczeniu i zalogowaniu skanowanie nadal bylo aktywne, o ile dobrze pamietam w programie Malwarebytes anti malware bylo podobnie.

Hej,

Wypadałoby sprawdzić, jak są ustawione schematy zasilania w zależności od tego, czy podłączone jest zasilania sieciowe, czy nie.

Po skończeniu skanu zaznaczasz wszystko i klikasz usunięcie.

Jesteś pewien, że laptop się wyłączył? Może po prostu przeszedł na stan wstrzymania?

Giiixxxx6 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstaluj Adobe Download Assistant.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Sprawdź po odinstalowaniu Comodo.

Mam odinstalować Comodo? A jak wtedy chronić komputer? Jeśli to ważne, to komputer nie zaczął się (chyba) zacinać po instalacji Comodo. Najpierw wykonać skrypt czy posprzątać OTL?

Najpierw wykonaj skrypt, Sprzątanie usunie OTL.

Hej,

Tak, masz sprawdzić, czy problemem nie jest właśnie Comodo. Czasami zdarza się - szczególne po aktualizacjach programu, z którymi pójdzie coś nie tak - że Comodo strasznie zwalnia. Sam tak miałem na służbowym laptopie. Odinstalowanie, przeczyszczenie rejestru i dysku oraz czysta instalacja Comodo - i działa bez zarzutu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

ale komputer nie zaczął zwalniać po instalacji Comodo. (chyba). Po wykonaniu skryptu przeskanować ponownie?

Hej,

Raz, że chyba - czyli nie jesteś pewien, a dwa - aktualizacja programu mogła wywołać problemy. Właśnie o tym pisałem w poprzednim poście.

Nie, nie ma takiej potrzeby - zresztą uruchomienie sprzątania usuwa OTL’a oraz foldery z kwarantanną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, opiszę co i jak zrobiłem.

Uruchomiłem CCleaner, przeczyściłem z jego pomocą dysk oraz rejestr, pobrałem Comodo Internet Security (Premium ?) z dobreprogramy, odinstalowałem Comodo a raczej odinstalowywałem i w pewnym momencie przerwałem ale i tak nie dał już się włączyć i rozłączyłem internet (Wi-Fi), przypomniałem sobie że muszę skopiować tekst do OTL’a z forum dobrychprogramów i połączyłem się ponownie z internetem ( przeglądałem internet bez Comodo, przeglądałem strone startową Firefox’a i forum dobrychprogramów), skopiowałem tekst do dokumentu tekstowego i zrestartowałem komputer. Następnie wykonałem w OTL’u skrypt, zrestartowałem komputer i uruchomiłem w OTL’u sprzątanie, zrestartowałem komputer. Następnie chciałem zainstalować Comodo, najpierw pojawił się komunikat że Windows SmartScreen ma chyba jakiś błąd (nie pisało po polsku), jednak uruchomiłem instalację gdyż była taka opcja, potem uruchomił się Windows Defender (chyba tak to się pisze) i pisało że komputer jest chroniony i gdy klikałem na Aktualizację to o ile dobrze pamiętam pojawił się jakiś komunikat i błąd aktualizacji, właśnie, aktualizować ten program? Pisało że Comodo nie może zostać uruchomione (chyba) ale też była opcja aby program uruchomić, tak więc uruchomiłem Comodo, zaktualizował się, przeskanował i zrestartował komputer, po czym ustawiłem HIPS na tryb bezpieczny.

Pytania:

1.Używać Comodo?

2.Czy przeskanować komputer jakimś skanerem gdyż przeglądałem internet z wyłączonym Comodo. (Strona startowa Mozilli, Forum dobrychprogramów).

3.Pozostaje mi teraz czekać czy laptop nadal się zacina czy nie?

4.Jeśli to istotne, to w czasie robienia tego podłączyłem laptopa do zasilania.

Dziękuje za odpowiedzi.

Hej,

Jeśli używa się jakiegoś programu, to zawsze warto pobierać aktualizację - w szczególności dotyczy to programów, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo systemu. A do tego służy właśnie Windows Defender.

Czyli ustawienia są poprawne.

Myślę, że tak. Ja na służbowym kompie używam i poza tą jedną wpadką nie mam co pakietowi zarzucić.

Możesz wykorzysta skan w programie Comodo - puść Skanowanie szybkie oraz Ocenę bezpieczeństwa plików.

Tak.

Dobrze, w czasie podłączenia zasilania sieciowego laptop automatycznie (przynajmniej przy domyślnych ustawieniach) przełącza się w tryb większej wydajności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

dziękuje za odpowiedzi.

Mam jeszcze kilka pytań, jak włączyć ocenę bezpieczeństwa plików? Co to takiego Hips i czy używać bezpiecznych serwerów Comodo? Teraz laptop się nie zacina, jeśli jednak laptop się zatnie to dam znać.

Hej,

Tak samo jak skanowanie szybkie. W głównym menu programu naciskasz ikonkę Skanuj, a następnie Ocena bezpieczeństwa plików - sprawdzasz tylko, czy nie ma rozpoznanych szkodliwych plików.

75991207852847755465_thumb.jpg

Myślę, że na szybko pomoże Wikipedia - klik.

Kwestia osobistych wyborów - ja nie używam. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Laptop dzisiaj ponownie zaciął się 2 razy.