Acer aspire V3-731-laptop się zacina

Witajcie!

Laptop którego nazwę wymieniłem w temacie po prostu zawiesza się podczas normalnej pracy jak i podczas gry w grze internetowej (2 godziny gry-około 5 zacięć). Wyczyściłem system i rejestr ale nadal to samo.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Wyczyść go jeszcze z kurzu. Bo gorąco ostatnio, a laptop ciaśniutki.

Przeniesione z działu Problemy z oprogramowaniem.

Możesz podać smart dysku z programu HDTune zakładka HEALTH tak aby było wszystko widac.

Dodam iz laptop jest nowy.

http://iv.pl/images/46615829867288909393.png

http://iv.pl/images/13515326644488520413.png

http://iv.pl/images/62652708218579059358.png

Zdjęcia z innego tematu.

Nie wrzucaj screenów z hwmonitora włączonego w komputerze na luzie. Włącz HWmonitor, pograj z 5 minut w grę nie wyłączając HWmonitora, wyjdź z gry i wtedy rób screena. Najwyższa temperatura utrwali się w kolumnie MAX.

Giiixxxx6 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Wystarczy w panelu sterowania wejść w ustawienia językowe i zmienić język na polski bądź polski programisty. Klawiatura nie ma tu nic do rzeczy. A jeżeli bardzo przeszkadza klawiatura fizyczna, zawsze zostaje ekranowa…

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://iv.pl/images/06083613866217311234.png

Zdjęcie robione po około 10 minutach gry.

No to O.K. Temperatury można wykluczyć, zakładając prawdomówność HWMonitora.

SMART dysku nic nieciekawego nie pokazuje.

Znaczy może być problem z płytą główną lub z konfliktującym sterownikiem lub systemem (zbyt intensywnie czyszczony się uszkodził).

Może spróbuj jeśli masz dwie kostki pamięci, popracować naprzemiennie na jednej i drugiej.

Hej,

:arrow: A sprawdzałeś komputer pod kątem zagrożeń, wirusów i innych niepożądanych programów?

:arrow: A co dokładnie dzieje się w czasie zawieszenia - komputer w ogóle na nic nie reaguje? Czy po zwieszce trzeba go restartować?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Czym sprawdzałeś kompa? Zupełnie nic nie znaleziono?

Pytanie czy w serwisie przypadkiem nie będą chcieli przywrócić systemu i czy rozwiązanie takie nie będzie tylko chwilowym?

A to sprawdzałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

A co mam zrobić z preinstalowanymi aplikacjami, mam je usunąć? I dlaczego kiedyś sam z siebie zainstalował mi się Norton Scan czy jakoś tak.

Hej,

Na dobry początek wypadałoby sprawdzić przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!; niestety Comodo nie wykrywa wszystkich zagrożeń.

Skoro laptop jest na gwarancji, to faktycznie serwis może być rozwiązaniem.

Chodzi o podmiankę pamięci RAM. Komputery zwykle mają więcej niż jeden bank pamięci. Zawieszenia mogą być powodowane przez błędne działanie pamięci RAM. Dlatego często stosuje się taką metodą - wyjmuję jedną kość RAMu i sprawdzam, jak działa sprzęt. Jeśli nie ma błędów i problem ustąpił, możemy wskazać winowajcę - oczywiście po wykonaniu dalszych testów, na przykład przy pomocy MemTest+.

A mógłbyś bardziej to sprecyzować? W którym momencie chcesz je usuwać? I przede wszystkim dlaczego?

Aplikacje same się nie instalują. Podejrzewam, że przy instalacji któregoś z programów instalator zaoferował propozycję instalacji tej aplikacji. Często takie opcje są domyślnie zaznaczone, więc instalując programy metodą n x Next trudniej to wyłapać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wykonałem skanowanie obydwoma programami. Malwarebytes Anti-Malware wykryło jakieś chyba 49 plików (mam wkleić logi? Jeśli mam je wkleić to jak to zrobić), jeśli dzie o Dr.Web CureIt! to wykrył on chyba 4 aplikacje i zostały one zneutralizowane. Co do aplikacji preinstalowanych, to mam na myśli na przykład, programy z ‘‘Acer’’ w nazwie lub gry w które można grać jedną rundę a resztę trzeba kupić. I jeszcze jedno pytanie, czy wybierając od razu skanowanie w Dr.Web CureIt!, skanowałem cały komputer?

Przepraszam za chaotyczny styl pisma.

Sugerowałbym wykonanie logów OTL i Extras analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 (jeśli nikt nie przeanalizuje logów to napisz w dziale bezpieczenstwo-f16.html)

W Malwarebytes przejdź na zakładkę Logi, kliknij na raport ze skanowania i Otwórz, zawartość wklej na http://www.wklej.org/ i podaj link na forum.

Dodane 10.08.2013 (So) 21:13

Nie.

Jak przeskanować cały dysk http://wstaw.org/m/2012/12/27/cureit.png

Hej,

Zwykle nie ma w nich nic ciekawego - oczywiście jeśli chodzi o aplikacje. W oprogramowaniu tym bowiem znajdują się także sterowniki do sprzętu, w który wyposażony jest laptop - i te oczywiście warto zainstalować. Programy od Acera w 90% są zbędne - warto zainstalować Acer eRecovery, by wykonać obraz dysku systemowego, plus ewentualnie oprogramowanie do kamery internetowej. Reszta jest generalnie zbędna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer zaczął się dziwnie zachowywać, najpierw wyskoczył jakiś błąd z bttray, potem na Google Chrome nie dało się przeglądać internetu gdyż się zawieszał (Przez Internet Explorer pobrałem Mozille Firefox) i działa normalnie, na Chromie natomiast internet działa a potem przestaje i zawiesza się przeglądarka, zaciął mi się też Dr.Web CureIt! i system wykrył błąd i sam się zrestartował. Jutro postaram się wykonać skanowanie Malwarebytes Anit-Malware oraz Dr.Web CureIt! i wstawić je tutaj.

Hej,

To może wskazywać na infekcję. Warto wrzucić logi do przeanalizowania. Przeskanowanie dysku Dr.Web CureIt! oraz MAM też na pewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ma to być wklejka prywatna?