ACER Aspire v5 bardzo wolna praca pomimo reinstalacji

Witam tak jak w tytule,system Windows 8.1 pracuje ociężale…po reinstalacji czysty bez zbędnych gadżetów …Sprzęt to AMD E1-2100 RADEON HD 8210 RAM 4GB System 64 bit okropieństwo ,mulenie, mulenie na google chrome powolne ładowanie się stron …Proszę o porady,sugestie ręce opadają…praktycznie reinstalacja nic nie daje

Hej,

A nie pobierają się w tle aktualizacje dla systemu? Usługa wyszukiwania aktualizacji potrafi dość mocno spowolnić nawet bardzo wydajny komputer - szczególnie zaraz po instalacji systemu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Wyłączyłem pobieranie aktualizacji,ale efekt mierny problem pozostał muli dalej

  • Dysk talerzowy czy SSD?
  • Możesz zobaczyć w menadżerze zadań, co wykorzystuje zasoby procesora i dysk oraz jak wygląda obciążenie pamięci RAM?

Nic nie ugrasz, możesz teoretycznie, wstawiać ssd, dodać Ram, ale ten “laptop” w procku ma połowę wydajności współczesnych netbooków. Da się korzystać z przeglądarki, ale raczej EDGE nie Chrome i 1-2 strony (lekkie, nie Facebook) na raz.

Menadżer zadań …tylko przeglądarka włączona procesor 98% pamieć 65% tragedia …

Masz zatem odpowiedź, co się dzieje… :frowning:

Ten procek jest słaby, masz mało RAM.

  • RAM rozbudować do 8 GB (jeżeli jest możliwość)
  • dysk wymienić na SSD
  • do internetu powinien jakoś wystarczyć

Ten procek jest słaby. Jeżeli chcesz żeby lepiej chodził to zainstaluj windowsa XP

Panowie czy podmianka na XP, nie skomplikuje sprawy ze sterami?A po drugie czy może istnieje opcja podmianki procka na inny lepszy obecnie jest AMD E1-2100 ,RAM nie mogę dorzucić bo max to 4 GB

prawdopodobnie nawet nie zainstalujesz, “za nowy” procek :wink:

sprawdź w HW info lub w obudowie, czy procek wlutowany, czy siedzi w jakimś gniazdku (nie podałeś dokładnego modelu, nie wiem co masz). Jak w gniazdku to można próbować, ale najlepsze tej serii, to gdzieś poziom dzisiejszych Atomów z 4XXX. Ram możesz obejść SSD, ale tu wina w procku leży i niezależnie od systemu Internet będzie “mulił”.

To jest dokładnie ten model…Acer Aspire V5-123-12102G50nkk (Black/Silver) 11.6-inch AMD E1-2100/2GB/500GB/Win 8.1… http://www.villman.com/Product-Detail/Acer_V5-123-12102G50nkk

W-L-U-T-O-W-A-N-Y :sleepy:

To po elektronika lecieć.

Załamka…czyli kapitulacja :hot_face:niestety…

Jako odtwarzacz filmów do pociągu, maszyna do pisania, to da jeszcze radę… ale “Internet go przerasta” :slight_smile:

A zastanawiam się nad opcją, jakbym wylutowal procesor, jaki by mógł pracować na tej płycie?

Nie kombinuj z podmianą procka, bo tylko wydasz kasę, a nic nie zyskasz.

Zamiast tego wstaw dysk SSD, a Windowsa zamień na Linuksa. Patrząc na parametry Twojego lapka nie będziesz go używać do zaawansowanych, specjalistycznych zadań wymagających fotoszopa i autokada, więc Linux świetnie sobie tutaj poradzi. I przywróci do życia Twojego “staruszka”.

reballing, bo tak się nazywa ta podmiana, to pewnie ze 300 zł lekko dasz w serwisie, plus koszt procka. Takiego Samego “Netbooka” marki kiano/manta lub inny Kruger&matz dostaniesz za 500-600 w promocji. Wniosek oczywisty… nawet nie dokładaj :wink: Wrzuć do bagażnikaw aucie dla dziecka, w Simsy pogra w drodze lub poogląda filmy, od biedy, po 5 minutach, na poczte też wejdziesz :wink:

Oj tam, oj tam. Na moim staruszku strona DP ładuje się 4,4 s.

Wszystko zasługa odpowiednich rozszerzeń :wink: