Acer aspire-win7 obok linux- i ten pierwszy nie startuje

mały laptop z dwoma systemami: linux startuje, a gdy chce przełączyc do małego windowsa7, włącza sie przeszukiwanie systemu , bo jest błąd?

licze na cierpliwosc- jestem online, ala

Możesz bliżej opisać co masz na myśli pisząc

zamiast pelnego startu systemu, wyskakuje okienko “narzedzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”, przy czym “proba naprawiania” trwa baaaardzo dlugo

Czy masz więcej niż 1 dysk ?

Bootloaderem jest Grub?, jeśli tak wykonaj z Linuksa (jaka dystrybucja?)

update-grub

Prawdopodobnie, trzeba będzie przywrócić/naprawić bootloader Windowsa, potem ponownie zainstalować Grub-a

alaxxx , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

przy 250 GB HDD i 1GB memory, to chyba? tylko 1 dysk

Dodane 24.04.2013 (Śr) 20:22

już

Pytałem o dyski , ponieważ zdarza się że w biosie zmieni się kolejność dysków co skutkuje takimi właśnie objawami jak opisujesz - wtedy wystarczy wejść do bios-u i przestawić kolejność.

Problem ten może wystąpić jeżeli włączasz kompa z podpiętym pendrivem lub zewnętrznym dyskiem.

Możesz sprawdzić czy windowsa można uruchomić przez SuperGrubDisk - to nie naprawi problemu , pozwoli jedynie zweryfikować czy system jest bootowalny i jeżeli tak uruchomić go.

Pobierz , wypal na płytce , zabootuj z płytki i użyj opcji “Detect OS” żeby znaleźć windowsa.

Jeżeli uda się go uruchomić napisz tutaj.

Areh , wydawalo mi sie. ze swoj post umiescilam w polce %piaskownica%, i licze na wyrozumialosc, poniewaz, mam problem, ktory mnie irytuje, i nie chce ich miec wiecej. uzywam laptopa z NIE polskimi klawiszami, a przelaczenie na polski, lub pro, niestety, u mnie nie pomaga

Dodane 24.04.2013 (Śr) 20:35

o BIOSie wiem tyle, co nic, F2?, a- nie, F10!

GRUB, rzucam okiem,

i trace wzrok,

non kapichi, ni panimaju, ne suprantu, don’ underst., nicht versteh’n, itd.

PIASKOWNICA dla blondynek :slight_smile:

Dodane 25.04.2013 (Cz) 9:52

po przejsciu z linuxa do windows 7 starter uruchamia sie narzedzie do sprawdzanie problemow i uruchomione pozostaje od kilku dni

Dodane 25.04.2013 (Cz) 10:12

:roll:

Dodane 25.04.2013 (Cz) 10:14

mam: ekran + kursor, dysk- czeka ![-o<

Poproś kolegę, sąsiada, o servisie nie wspominam.

Do naprawy potrzebna jest płyta instalacyjna Windowsa.

Niestety samo nic się nie naprawi, trzeba wejść w BIOS ,zbootować instalatora i naprawić program rozruchowy, nie da się tego zrobić na odległość.