Acer Aspire XC-885

No to czym się przejmujesz.

Zrobisz sobie raz na jakiś czas kopię ważnych danych i używasz, i nie przejmujesz się.
Zepsuje się, to na gwarancję.

Przy zdjętej obudowie temperatury są okej,zasilacz też się nie grzeje aż tak

Tak w zasadzie to gwarancji już nie masz, przynajmniej nie w wypadku problemów spowodowanych przez zasilacz / przegrzanie. Pod to da się podciągnąć praktycznie wszystko.
Ze strony acera wynika, ze set nie zawiera 1650, którą sam sobie dołożyłeś, za wszystkie wiec problemy odpowiadasz… Ty.

W sumie nie wiem po co wsadzili tam gniazdo PCI-E skoro utrata gwarancji jest

Niezupełnie, zestaw komputerowy możesz modyfikować, ale jeżeli zrobisz to źle to serwis nie ma obowiązku Ci pomagać. Na logikę: dokładałeś RAM i połamałeś płytę główna, to sprzedawca ma mieć problem…?

No w sumie nie,ja wiem że płyta główna musi być też zasilana,kupię watomierz i zobaczę czy przekracza wartość 220W.

… i co w związku z tym poza wyrzuceniem pieniędzy w błoto?

Sparwdzisz woltomierzem ile masz na 12 wychodzącej z zasilacza? Nie.
Zmniejszysz tym temperaturę? Nie.

Wiec po co marnować na niego kasę :slight_smile: ?
Jak już koniecznie chcesz na coś wydać, to kup na Allegro jakaś obudowę i podziuraw by pasowała do Twojej płyty, tak jak Pancia sugerował.

Może i tak zrobię jak będzie kasa

Nie, ale łączne obciążenie sprawdzi.
Myślę że cały ten komputerek w stresie nie pociągnie więcej jak 140W.

Po wywierceniu dziur pod wentylatory albo innych eksperymentach to już na pewno nie będzie miał.

dziury wierci w drugiej obudowie, a ta idzie do piwnicy.
No mniejsza bo kombinujemy jak koń pod górę z tym, jak chce niech korzysta, że problemy mogą być już wie. :wink:

Też tak myślę że więcej nie pobiera jak 140W,tym bardziej że podzespoły nie są pokroju RTX albo i7

Nie no masakra jak przypadkowo trafiłem na ten wątek, masz kompa SFF czyli malutkie g…wno z zasilaczem 220W który pierwotnie miał grafikę zintegrowaną a ma wolny slot PCIE (podwójny) tylko po to żeby wsadzić tam grafikę max 45W TDP (max GT1030) a nie 75W, wietrzenie w tym acerku iest tragiczne bo wentylator w zasilaczu ma ~~5cm, to jest komputer do neta a nie do gier. Wszystko się tam gotuje a później PYK i na gwarancję albo outlet na allegro. Większość markowych producentów jak lenovo dell specjalnie zamienia pozycjami złącza PCIEx16 (w kompach SSF) tak aby nie dało wsadzić się podwójnej karty graficznej i fizycznie uniemożliwić zjaranie całości.

Nie mam już żadnego SFF