Acer Aspire XC-885

Witam posiadam model komputera typu SFF,z małą obudową.Procesor to i3-8100,karta graficzna to GeForce 1650 4GB w wersji low profile od Zotaca.Zasilacz to Lite On 220W.Temperatura z zamknięta obudową jest wyższa o 10 stopni,zdejmując obudowę spada o 10 stopni i karta ma wtedy 75 stopni pod obciążeniem,a z zamknięta ma 85 stopni.Nie mam możliwości montażu w obudowie wentylatorów,komputer chodzi bez bocznej ścianki obudowy.

Dobrze, pochwaliłeś się jaki masz komputer i że zasilacz kwalifikuje się do wymiany bo to bomba zarówno ze względu na moc jak i markę. Co w związku z tym tematem chcesz się dowiedzieć bo o nic nie zapytałeś?

No niestety, jak Pancia zauważył, zasilacz trzeba by wymienić. Minimum markowe 300/350W (nacisk na 350, są takie tfx chyba). Z tym pod obciążeniem masz ~~100% poboru mocy. Warto by też obudowę wymienić, niestety te małe sff grzeją a to nie służy trwałości elektroniki. Ewentualnie wklej zdjęcia i może znajdziemy miejsca na podpięcie 2 dodatkowych wentylatorków do “pseudo przeciągu”…

Kupię sobie zasilacz o mocy 300W zasilacz,będzie poza komputerem,a miejsce między kartą graficzną a obudową jest zbyt małe dlatego grzeje,a obudowy nie zmienię bo płyta główna jest od Acer,i nie pasuje do innych obudów

Jaki format płyty? ITX, Micro-ATX czy inny? Obudowę dobiera się do formatu płyty głównej.

667x500

Zasilacz nie wydaje się być słaby,karta graficzna pobiera 75W,Procesor 65W,płyta i reszta około 40-50W,więc powinno starczyć.

Wydaje, kluczowe słowo.

  • Parametry: 3.3V - 13A / +5V - 14A / +12V - 14A / -12V - 0.3A / +5Vsb - 2A

Innymi słowy na linii 12 masz jakieś 168 W, plus pewnie z 10% rezerwy na peak, bo tak w tych lepszych często jest.

Wiec NIE powinno starczyć i praktycznie teraz jedziesz na 100% obciążeniu, co prędzej czy później źle się skończy.

A tak prywatnie sprzedałbym ten komputer do komisu, bo pomysł z podpinaniem zasilacza na biurku, graniem przy otwartej obudowie jest sprzeczny ze wszelkimi zasadami BHP. :wink:

Komputera nie sprzedam bo go spłacam,linia 12V ma 15A,czyli daje 170W,a karta z procesorem daje łącznie 140W,więc nie obciążam zasilacza 100 procent.Więc cały zestaw powinien pobierać około 180W Maks.

Sprzedaj szybciej, spłać szybciej. Póki coś jeszcze warty, niestety to bardzo nieudana i podstawowa konstrukcja.

Brawo, to powiedz mi jeszcze z której linii jest zasilana płyta główna? Podpowiadam: ze wszystkich, trochę idzie z 12, ,3.3 itd. Tworzysz sobie więc złudne poczucie nadzieji, ze ejst dobrze, złudne bo 1650 potrafi w peaku brać do np. 82 W.

Nas nie musisz przekonywać, ze masz rację. Ten komputer jest bardzo nieudaną konstrukcją i niestety trzeba by go wyrzucić. Już samo licytowanie się, ze zasilacz nie chodzi na 100% a tylko 90-95% świadczy o skali problemów, takie obciążenie odbije się na długości życia i awaryjności. Składając czy modernizując obciążenie w pracy rzędu 80% uznaje się, za spore i nie przekracza się.

Karta jest niskoprofilowa max 75W,no cóż będzie stał jako ozdoba

Jak dla mnie temat prosty. duża obudowa tower, wiertarka z wiertłami do metalu, robisz szkic otworów z płyty głównej, wiercisz dziury, wsadzasz płytę główną na dystansach, dajesz normalny zasilacz atx typu SilentiumPc Elementum 450W i masz po problemach.

1 polubienie

… o ile normalny zasilacz będzie pasował.

Skoro w MOBO złącze 24 ping to czemu nie jakby zmienił obudowę na big Tower dajmy na to?

Zostaje przy tym chińskim zasilaczu pomęcze go trochę

Aż spalisz kompa którego spłacasz.

Obstawiam, iż latem, jak ma takie temperatury i musi otwierać obudowę to przy +30 za oknem i w mieszkaniu na obudowie tego kompa będzie można gotować wodę na herbatę. Tam trzeba by przynajmniej 1 wentylator wyciągający powietrze nad radiatorem karty i drugi ładujący chłodniejsze na procek i zasilacz… ewentualnie, jak mówiłeś, po ludzku większa obudowę…

Ile masz gwarancji?
Generalnie używałbym tego aż do zajechania a nie bawił się w jakieś zmiany. Ewentualnie możesz obudowę otworzyć, będzie trochę chłodniej.

Zasilacz się sfajczy to i tak zostanie ci z niego karta, procesor i pamięci.

Mam 5 lat gwarancji