Acer Crystal Eye Webcam Kamera nie działa!


(Sebek 310) #1

Witam, mam problem z uruchomieniem programu "Acer Crystal Eye Webcam" Laptopa mam od ok. 2 tygodni i nigdy nie próbowałem otworzyć tego programu... a gdy już przyszedł czas na "kamerę" owy program NIE DZIAŁA. Wchodzę w ikonkę "Acer Crystal Eye Webcam" i... w pasku obok godziny pojawia się zielona strzałeczka, pomiga chwile i znika... a program się nie otwiera... Może ktoś z was jest w stanie mi pomóc?!

Z góry dziękuje :slight_smile: :roll:


(skrzek) #2

a kamerka zainstalowana???

skype np działa z wideo połączeniami??

może trzeba ten programik przeinstalować...


(Sebek 310) #3

Kamera jest wbudowana do Laptopa "Acer" i kupiłem go razem z systemem (Windows Vista) wszystkie "acerowskie" programy były już wgrane.

Czy to może chodzić o sterowniki?


(skrzek) #4

sie domysliłem, że jest wbudowana... ja się pytam czy kamera działa w skypie???


(Agatonster) #5

Nupewi1947 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Sebek 310) #6

Zmieniona nazwa tematu.

Nadal mam ten sam problem instalowałem sterowniki (Przetestowałem 3 paczki - ponieważ acer używa kamery od trzech producentów) i... niestety nadal mi się nie odpala.

Może to wina nie odpowiednich sterowników... Nie wiem co jest grane, w "Programy i Funkcje" napisane jest "Acer Crystal Eye 2.0.8" i wydawca "SuYin" więc sterowniki powinny być najprawdopodobniej pod ten program... (Jeżeli ktoś wie gdzie je szukać to proszę o podanie linku) może być jeszcze możliwość taka że dostałem zły program do uruchomienia kamery? lub po prostu kamera jest wyłączona - a ja nie wiem jak ją włączyć...

Proszę o pomoc z tym problemem...


(skrzek) #7

dokładnie w tych samych modelach są kamery od różnych producentów - sterowniki są na stronie acera, może masz nieodpowiedniego producenta (zdaża się, że się instalują i wykrywają sprzęt a kamera nie działa)