Acer E730G - laptop się wyłącza zaraz po uruchomieniu

problem z laptopem firmy acer E730G. Laptop się włącza, a po 5-ciu sek. wyłącza się sam.Co może być powodem tej sytuacji?

Hej,

Dzieje się tak, gdy laptop podłączony jest do zasilania sieciowego czy działając na akumulatorze?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wszystko jedno. Tak na zasilaczu jak i na baterii.

U mnie na win 10 było podobnie do czasu jak postawiłem linuksa obok, i inicjatywę przejął grub.
Co jest tego przyczyną nie wiem

Hej,

  • Czy pojawiają się jakieś komunikaty dźwiękowe - piknięcia z BIOS/UEFI?
  • Czy ten model ma wyjmowalny akumulator? Jeśli tak, spróbuj uruchomić go na zasilaczu, ale bez baterii.
  • Jak wyglądają diody przy uruchamianiu? Które świecą?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Żadne komunikaty dźwiękowe nie pojawiają się. Bateria jest wyjmowalna. Na zasilaczu jest dokładnie tak samo. Jedna dioda zaświeci się i komp się wyłącza.

Hej,

  • A czy cokolwiek pojawia się na ekranie w czasie uruchamiania komputera?
  • Czy masz podłączone jakieś urządzenia do portów USB?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nic nie ma podłączonego do USB. Na chwilę zaświeci się ekran, pojawi się logo windows i się wyłączy. Tak się dzieje po każdym włączeniu.

Hej,

Próbowałeś naprawy systemu albo jego uruchomienia w trybie awaryjnym (https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode)? Skoro pojawia się logo Windowsa, wygląda to na problem z systemem, a nie z samym bootowaniem…

Pozdrawiam,
Dimatheus

A jak bez dysku - czy jest procedura POST i wywali komunikat o braku systemu? czy to samo?

Dokładnie jest to samo. Bez dysku wyłącza się po około 3 sek.

No to serwis, bo prawdopodobnie coś na płycie?

Edit:

A na innym zasilaczu i bez akumulatora sprawdzałeś?

Chyba jednak serwis, bo rzeczywiście może być coś z płytą.

Hej,

Ale komputer się wyłącza czy tylko restartuje? Jakie powietrze dmucha z układu chłodzenia - ciepłe czy zimne? Czy wcześniej przypadkiem nie był komputer czyszczony czy rozkręcany?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Komputer wyłącza się. Żadne powietrze nie dmucha z układu chłodzenia. Nigdy nie był rozkręcany.

Hej,

A w ogóle słychać szum pracy wentylatora w układzie chłodzenia?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To uszkodzony wentylator lub sterowanie na płycie? płyta - czyli, serwis.

Wymień baterię w biosie i powinno być ok