Acer Extensa 5200 - ster karty graficznej

Witam, kupilem taki laptop, mam problem z oprogramowaniem.

Dziek i Pad dziala, natomiast nie umiem wyszukać oprogramowania do karty graficznej :confused:

Karta Graficzna X3100 do 342MB RAM I windowsa xp…

Witaj !!

Wszystkie sterowniki to Twojego lapa znajdziesz na stronie Acer’a - TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

MeonXT

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

na tej stronie pobrałem, nie działa, być może zły.

Możecie podać linka do downloadu?

Na pewno masz taki model karty graficznej? Bo na serwerach FTP Acer’a dla tego modelu laptopa pod XP dostępne są tylko sterowniki dla kart Intela i nVidii.

Sprawdź jeszcze raz model laptopa i model karty graficznej. Możesz też spróbować następujących sterowników pod XP:

:arrow: VGA ATi v.8.371.zip

Co prawda pochodzą one od laptopa Asus Extensa 5210 ale bardzo możliwe, że będą pasować jeśli faktycznie masz kartę na chipsecie ATi.

MeonXT , spróbuj zainstalować TE STEROWNIKI.

http://www.allegro.pl/item279326189_ace … wi_fi.html

Z tej aukcji kupiłem :wink:

A tak faktycznie, tam pisze u góry na aukcji:

a na dole:

Czyli masz kartę na chipsecie Intela, a nie ATi - dlatego też musisz pobrać, rozpakować i zainstalować te sterowniki:

:arrow: VGA Driver Intel Ver.6.14.10.4543.zip

Tych sterowników podanych w poprzednich postach przeze mnie i przez użytkownika @ seba86mu nie instaluj, tamte są do karty z zupełnie innej stajni.

Pozdrawiam.

“Co najmniej jeden plik wymagany do instalacji jest uszkodzony lub go brak”

Błąd :confused:

Może coś innego?

Hmm, u mnie odpalam ten instalator i instalator uruchamia się normalnie, może masz coś namieszane ze ścieżkami do katalogów systemowych w Windows XP.

Wykonaj następujące czynności:

Skopiuj poniższy kod do notatnika:

cd /d %ALLUSERSPROFILE%

mkdir desktop

Następnie z menu plik wybierz zapisz, typ pliku ustaw na “wszystkie pliki”, nazwę pliku wpisz dowolną np. patch po nazwie pliku ustaw rozszerzenie BAT, czyli w nazwie pliku wpisz: patch.bat

Zapisz plik na pulpicie. Po zapisaniu uruchom utworzony plik patch.bat. Następnie uruchom ponownie instalator sterownika do karty Intela, do którego linka dałem w poprzednim poście. Jeśli będzie nadal komunikat o błędzie, to zrestartuj komputer i uruchom raz jeszcze instalator. Jaką wersję bibliotek .NET Framework masz zainstalowaną? Są już zainstalowane wszystkie pozostałe sterowniki do tego laptopa? W szczególności ważne jest aby przed instalacją wszystkich innych sterowników były już zainstalowane sterowniki do chipsetu płyty głównej, tj. Chipset Driver Intel Ver.8.0.1.1002.zip.

Jeśli nic z tego nie pomoże, to ja już nie wiem co innego zrobić.

Pozdrawiam.

Zainstalowałem ten sterownik co podałeś, path zrobiłem, Nie wiem ci to .NET Framework…

Jak to zainstalować?

.NET Framework 2.0 - pobierasz i instalujesz :wink:

Który? Zainstalował się w końcu ten sterownik do karty graficznej Intela czy nie?