Acer Extensa 5200 - ster karty graficznej

(MeonXT) #1

Witam, kupilem taki laptop, mam problem z oprogramowaniem.

Dziek i Pad dziala, natomiast nie umiem wyszukać oprogramowania do karty graficznej :confused:

Karta Graficzna X3100 do 342MB RAM I windowsa xp..

(Dimatheus) #2

Witaj !!

Wszystkie sterowniki to Twojego lapa znajdziesz na stronie Acer'a - TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus

(Kaka') #3

MeonXT

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

(MeonXT) #4

na tej stronie pobrałem, nie działa, być może zły.

Możecie podać linka do downloadu?

(Homik1983) #5

Na pewno masz taki model karty graficznej? Bo na serwerach FTP Acer'a dla tego modelu laptopa pod XP dostępne są tylko sterowniki dla kart Intela i nVidii.

Sprawdź jeszcze raz model laptopa i model karty graficznej. Możesz też spróbować następujących sterowników pod XP:

:arrow: VGA ATi v.8.371.zip

Co prawda pochodzą one od laptopa Asus Extensa 5210 ale bardzo możliwe, że będą pasować jeśli faktycznie masz kartę na chipsecie ATi.

(Seba86mu) #6

MeonXT , spróbuj zainstalować TE STEROWNIKI.

(MeonXT) #7

http://www.allegro.pl/item279326189_ace ... wi_fi.html

Z tej aukcji kupiłem :wink:

(Homik1983) #8

A tak faktycznie, tam pisze u góry na aukcji:

a na dole:

Czyli masz kartę na chipsecie Intela, a nie ATi - dlatego też musisz pobrać, rozpakować i zainstalować te sterowniki:

:arrow: VGA Driver Intel Ver.6.14.10.4543.zip

Tych sterowników podanych w poprzednich postach przeze mnie i przez użytkownika @ seba86mu nie instaluj, tamte są do karty z zupełnie innej stajni.

Pozdrawiam.

(MeonXT) #9

"Co najmniej jeden plik wymagany do instalacji jest uszkodzony lub go brak"

Błąd :confused:

Może coś innego?

(Homik1983) #10

Hmm, u mnie odpalam ten instalator i instalator uruchamia się normalnie, może masz coś namieszane ze ścieżkami do katalogów systemowych w Windows XP.

Wykonaj następujące czynności:

Skopiuj poniższy kod do notatnika:

cd /d %ALLUSERSPROFILE%

mkdir desktop

Następnie z menu plik wybierz zapisz, typ pliku ustaw na "wszystkie pliki", nazwę pliku wpisz dowolną np. patch po nazwie pliku ustaw rozszerzenie BAT, czyli w nazwie pliku wpisz: patch.bat

Zapisz plik na pulpicie. Po zapisaniu uruchom utworzony plik patch.bat. Następnie uruchom ponownie instalator sterownika do karty Intela, do którego linka dałem w poprzednim poście. Jeśli będzie nadal komunikat o błędzie, to zrestartuj komputer i uruchom raz jeszcze instalator. Jaką wersję bibliotek .NET Framework masz zainstalowaną? Są już zainstalowane wszystkie pozostałe sterowniki do tego laptopa? W szczególności ważne jest aby przed instalacją wszystkich innych sterowników były już zainstalowane sterowniki do chipsetu płyty głównej, tj. Chipset Driver Intel Ver.8.0.1.1002.zip.

Jeśli nic z tego nie pomoże, to ja już nie wiem co innego zrobić.

Pozdrawiam.

(MeonXT) #11

Zainstalowałem ten sterownik co podałeś, path zrobiłem, Nie wiem ci to .NET Framework..

Jak to zainstalować?

(Seba86mu) #12

.NET Framework 2.0 - pobierasz i instalujesz :wink:

(Homik1983) #13

Który? Zainstalował się w końcu ten sterownik do karty graficznej Intela czy nie?