Acer Extensa 5220 - błąd baterii podczas aktualizacji biosu

Mam mam Acera Extensa 5220 używanego sporadycznie do WWW
Działa na Windows 10(i to zaskakująco dobrze jak na taki staroć). Ma 2 + 1 GB RAM, po wymianie 1GB na 2GB nie włącza się(brak sygnałów dźwiękowych, nie ładuje się bios). Bateria w laptopie nie trzyma nawet sekundy.
Aktualizacja biosu nie jest możliwa ze względu na błąd baterii.
I tu mam pytanie czy na pewno chodzi o baterię laptopa a nie o baterię CMOS? Jak to stwierdzić?

Co sie konkretnie dzieje? Na zasilaniu sieciowym powinno działać. Co do aktualizacji BIOS, jesteś cyferkowym fetyszystą? Przy takim sprzęcie i zastosowaniach sam sobie robisz problem z aktualizacją. :wink:

W laptopie jest 3GB RAM(kości 2GB oraz 1 GB). Po wymianie kości 1GB na 2GB komputer się nie włącza. Być może pomogłaby aktualizacja biosu.

Product Support | Acer Indonesia

Po pobraniu i uruchomieniu pliku „CLB-135”
„Open flash.sys Fail”

Jak sobie z tym poradzić, uruchamiałem we wszystkich tryba zgodności i jako administrator.

a czy uruchamia sie z jedną, nową, koscią? Być może uszkodzona.

Bios potraktuj jako ostatecznosć, najpierw ustalić, czy na 100% kosc sparwna i… czy obie kości po 2 GB są ze sobą zgodne, bo też mogą nie być. :wink:

U sprzedawcy(miał wiele kości DDR2) sprawdzałem w różnych konfiguracjach. Z jedną nową kością działa. Być może ten laptop nie obsługuje 4GB RAM. Bios chciałbym zaktualizować aby wszystkie możliwości wykluczyć.

… ale czy konkretnie masz dwie dokładnie takie same kości po 2 GB, czy dwie różne kości, które osobno działały? Bios nie ma nic do rzeczy do ilości obsługiwanej pamięci.

Według specyfikacji: Maximum Memory:2 GB Memory, Technology:DDR2 SDRAMMemory Standard:DDR2-667/PC2-5300.

Nie kupiłem ich. Sprzedawca miał wiele tych kości, testowałem różne układy, nigdy nie zadziałały 4GB

Działam na 3GB tak więc to też nie do końca prawda

No to masz odpowiedź. :slight_smile:

Bywa, przy x5-Z8350 też byla taka sytuacja, że oficjalnie 2 GB, a nieoficjalnie były też u chińczyków z 3 lub 4 GB. Ale to raczej ciekawostka.

Daj mu ssd i zostaw te 3 GB, przy takim dziadku ten 1 GB jest pomijalny.