Acer Extensa 5220 i Vista

Witam… Mam problem z Acerkiem 5220. Historia zaczela sie od glupiego dysku… Sata. Napoczątku zainstalowalem Xp-eka przerobionego w nLite Wszystko chodzilo dobrze. Ale chcialem zainstalowac Viste poniewaz kupilem go dla mamy i chcialbym zeby to jakos wygladalo:P ale niestety gdy instaluje Viste napotykam na problem :expressionless: “System nie może znaleźć woluminu systemowego spełniającego kryteria Instalacji”. Prosze o szybką pomoc poniewaz w poniedzialek chcialbym go juz wyslac mamie. Z góry dziekuje i pozdrawiam :slight_smile:

może sprawdź tak

. włączenie sata(lub raid) native mode (czy cos takiego – nie wiem dokładnie bo dawno temu wgrywałem system) w biosie

Dokonaj aktualizacji biosa (o ile jest dostępny na stronie producenta).

Parametry Twego laptopa są wstanie udźwignąć ciężar Visty, więc powiedz ile miejsca przeznaczyłeś na partycję systemową i jaką wersję chcesz zainstalować ??

Mam jedna Partycje 80 GB nie dziele dysku bo jest mi to nie potrzebne spróbuje z tym biosem zobaczymy czy sie uda. Viste Home bo tylko to mi sie udalo zalatwic :expressionless: z Sp1 :stuck_out_tongue: oczywiscie

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 10:36 został dopisany post przez PolakxD

Juz zrobilem lapa dziex za pomoc.