Acer extensa 5630ez czego brakuje?

Witam posiadam laptopa acer extensa 5630ez jest na nim zainstalowany win xp sp3 po-instalowałem sterowniki te co były na płycie jednak w menedżerze urządzeń brakuje jeszcze dużo sterowników najwięcej w urządzeniach nie zgodnych z plug and play.

menedzer.jpg

i co to za kontroler sieci?

Hej,

Sterownikami do urządzeń niezgodnych z Plug and Play wcale bym się nie przejmował. :slight_smile: Najlepiej w menadżerze urządzeń wybierz Widok i odznacz Pokaż ukryte urządzenia. I tymi, które teraz są widoczne, ale nie posiadają poprawnego sterownika, należałoby się zająć. :slight_smile:

Podejrzewam że karta WiFi, w którą laptop jest wyposażony. Kablowa karta sieciowa już jest - Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - a karta Edimax 802.11g Wireless USB Adapter - to zapewne jakaś karta dołączana przez Ciebie pod port USB -zgadza się?? Jeśli tak, to trzeba zainstalować sterowniki do karty bezprzewodowej - zapewne są na płytce, a jeśli nie, to znajdziesz je na stronie supportu Acer’a. Cały problem polega na tym, że model ten może posiadać w sobie kartę WiFi Atheros’a, Broadcom’a, Foxconn’a, Intel’a lub QMI, więc trzeba będzie ściągać poszczególne sterowniki i instalować, a gdy instalator nie wykryje danego urządzenia, będzie to znak, że w komputerze obecna jest zupełnie inna karta. Ewentualnie spójrz na spód laptopa - być może na jednej z naklejek będzie informacja o zainstalowanej karcie bezprzewodowej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

zgadza się edimax jest pod usb. na naklejce mam takie coś acer nplify 802.11b/g draft-n WLAN widziałem na stronie acera różne stery do wifi i właśnie nie wiem

Hej,

Tak, ale pewnie naklejonej poniżej klawiatury. :expressionless: A mnie chodzi o naklejkę od spodu laptopa. Sprawdziłem na 3 różnych Acerach - dwóch Aspire i jednym Travelmate - w każdym od spodu jest informacja o karcie sieciowej WiFi. W jednym po prostu podana jest nazwa - Broadcom - a pozostałe dwa zawierają informację Contains transmitter module i tutaj rodzaj karty bezprzewodowej. U Ciebie musi być podobnie. Jak sprawdzisz daj znać - dzięki temu zawęzimy sterowniki być może do jednego konkretnego. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znalazłem już sterowniki. karta to atheros ale żadna z tych co na płycie ze sterownikami była

Hej,

Cóż, czasem tak się zdarza. Niekiedy pomyłki w płytach są jeszcze bardziej “niefajne” - kupując ze szwagrem Acera Extensa zamiast płytki ze sterownikami do tego modelu, w opakowaniu znaleźliśmy do zupełnie innego modelu z serii Travelmate… Na szczęście jest internet… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus