Acer extrnsa 5220 - problem z grafiką 3d

Witam

Od jakiegoś czasu jestem ( nieszczęśliwym ) posiadaczem wyżej wymienionego laptopa.

Wszystkie sterowniki do niego musiałem pod windowsa xp ściągać ze strony producenta, nie wiedząc tak naprawdę które są odpowiednie.

Problem zaczął się przy instalacji sterowników do karty graficznej ( najprawdopodobniej zintegrowanej na płycie główniej )

Na stronie producenta jest masa różnych sterowników i na zasadzie prób i błędów zainstalowałem coś co nazywa się Mobile Intel® 965 Express Chipset Family.

Problem polega na tym że nie mogę uruchomić praktycznie żadnych gier które są w 3D ponieważ wyświetla mi się komunikat:

Nie można znaleźć urządzeń zgodnych z Direct3D o wymaganej specyfikacji. Sprawdź, czy masz aktualne sterowniki do karty graficznej.

Czy jest mi ktoś w stanie pomóc ? Bo jest to dosyć irytujący problem.

Chciałbym nadmienić że ten laptop bez problemu daje sobie radę z nowszymi grami ( sprawdzałem na drugim takim sprzęcie )

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam - Paweł

Zacznij od określenia jaką kartę graficzną posiada Twój komputer. Sprawdź jego dokumentację, sprawdź pełną nazwę modelu tego Acera i na jej podstawie będzie można coś ustalić.

Czy oprócz sterowników, które zainstalowałeś, instalowałeś DirectX w wersji 9 lub wyższej?

Niestety jestem po przeprowadzce i nie mogę odszukać jakich kolwiek papierów…

Dokładna nazwa sprzętu to Acer Extensa 5220-050512mi

W tym modelu powinna być karta Intel Graphics Media Accelerator X3100 i do niej musisz odszukać sterowniki.

Mobile Intel® 965 Express Chipset Family - mam ten sterownik zainstalowany i mimo tego problem pojawia się nadal

a masz zainstalowanego DirectX w wersji 9 lub wyżej?

zainstaluj stery do chipsetu http://downloadcenter.intel.com/filter_ … bmit=Go%21

Dodane 01.03.2009 (N) 17:26

zainstaluj to http://downloadcenter.intel.com/Product … 0〈=eng

Dzięki za pomoc, wszystko śmiga :wink:

mam pytanie do ““NightWooda”” także jestem “szczęśliwym” posiadaczem Acera 5220 i także mam problemy z tą grafiką, przykłaowo wormsy nie chcą mi nawet chodzić ;/ co zrobiłeś dokladnie że wsztstko ci teraz gra i buczy? pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź

Jeden z komputerów u mnie w domu to właśnie Acer Extensa 5220, wersja z 2GHz prockiem, 1GB RAM’u, i grafiką zintegrowaną X3100. Używany jest do Internetu, filmów, pracy. I jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.

Nie wiem, kto wam doradzał przy kupnie, ale to nie jest sprzęt do gier! Chcecie grać to kupcie coś droższego z jakimś C2D i osobną grafiką. Niektóre starsze gry chodzą na nim, ale nie tak jak by sie można spodziewać po 2GHz procku, dlatego, że to Celeron dla notebooków więc nie jest zbyt wydajny, ale do wszystkiego innego wystarcza spokojnie.

Co do sterowników to nie miałem, żadnego problemu, instalowałem z płyt dołączonej do laptopa. Owszem, było kilka różnych sterowników do sieciówek i czegoś tam jeszcze, ale wtedy po prostu Google na moim komputerze i już wiedziałem dokładnie co instalować.

Ale strony Internetowe Acer’a to rzeczywiście wołają o pomstę…

ja także ten komputer mam do pracy, filmow i internetu…jezeli chdozi o te sprawy to jestem bardzo zadowolony lecz chcialem zainstalować Wormsy World Party aby sie tak troszke rozerwać i niestety nie chodzą, wszystko jest ładnie i fajnie do czasu gdy ustawie juz wszystko w grze i włącze aby sie wyświetlala plansza i wtedy wszystko sie wyłącza.