Acer nie łączy wi-fi

Witam,

Mam Acera Aspire 3680 wi wi nie działa.

Znaczy jest włączone pokazuje dostępne sieci loguje do swojej i niestety nie łączy.

W menadżerze urządzeń wszystko gra. Ale jeśli chcę połączyć to jest tylko trwa oczekiwanie na sieć i nic.

Jak temu zaradzić? dodam że po kablu net śmiga aż miło.

Karta sieciowa Brodacom 802.11g

Masz być może ten sam problem, który wystąpił u mnie, również na karcie Broadcom, ale w Acer Aspire One 722. Sporo się nakombinowałem (zmiana routera, reinstalacje sterowników, reinstalacja systemu, zmiana/usunięcie programów zabezpieczających, wymiana karty WiFi na inny, identyczny egzemplarz, korespondencja z serwisem Acer …) zanim znalazłem rozwiązanie, które sprawiło, że problem z łączeniem z siecią bezprzewodową i dostępem do Internetu zniknął - u mnie akurat, jeżeli dobrze pamiętam, pomogła zmiana zaawansowanych ustawień karty sieciowej Tryb IBSS z domyślnego “802.11b/g/n automatyczny” na “54g - Wydajność”. Dodatkowo, bo często bywa to również problemem, warto w ustawieniach karty Zarządzanie energią odznaczyć opcję “Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii”.

Nadal nic. Pamiętasz coś jeszcze? Jestem załamany. Wszystko niby ok a ni łączy.

Wypisz jak są skonfigurowane wszystkie ustawienia zaawansowane karty. Porównamy ustawienia - może zmieniałem coś jeszcze. Choć tak mogę pomóc. Przyczyn problemu może być jeszcze sporo innych i trudno czasem wyłapać w czym rzecz - szczególnie via forum.

Adres Mac - niema nic

After burner włączone

Automatyczne rozgłaszanie - włączone

BTAMP - właczone

Ethernet zarządzany WZC - właczone

IBSS dozwolone - właczone

Łaczność bezprzeodowa - właczone

Minimalny pobór mocy - włączone

Nagłówek BSS plcp- automatyczny ( krótki długi )

Napięcie wyjściowe - 100%

Numer kanału WZC IBSS - 11

oBSŁUGA KOMÓREK MIESZANYCH - włączone

Obsługa prioryetu VLAN - AUTOMATYCZNY

Prędkość - najlepsza prędkość

Próg fragmentacji - 2346

Próg RTS - 2347

Technologia XPress - wyłaczone

Tendencjie roamingu - automatyczny

Tryb IBSS 54g -54g-Auto

Tryb kompatybilności AP - wyzsza wydajność.

Tryb oszczędzania energii - -włączone

Tryb Wake-up - brak

Trybzabezpieczenia IBSS 53G- automatyczny

WMM - AUOMTYCZNY

WSKAŹNIK połączenia IBSS- domyslnie

Współpraca z Bluetooh - automatyczny

Wybór Romingu -Automatyczny

Wyłpodczas poł. przewodowego - wyłączone

Zablokujustawienia sieci bezprzewodowej - wyłaczone

Zarządaj ust sieci bezprzewodowej - włączone

Zróżnicowanie anten - automatyczny

Jak możesz to zobacz jak ty masz to ustawione. Może się uda.

Dodane 17.02.2013 (N) 15:34

Nawet po podłączeniu zewnętrznej karty takiej pod usb- nie chce zaskoczyć. Jest to samo brak połączenia lub ograniczony dostęp. A wi fi wykrywa sieci. O co mu chodzi ?

Dodane 22.02.2013 (Pt) 7:32

Czy ktoś jeszcze może mi pomóc?

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh wlan show drivers

netsh wlan show profile

netsh wlan show networks

netsh firewall show config

netsh advfirewall show rule name=all > firewall.txt

Wyniki tych poleceń wklej na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko linki do wygenerowanych stron.

UWAGA! Polecenie _ netsh advfirewall _ zostanie zapisane w pliku tekstowym, w folderze _ Moje dokumenty _ , skopiuj i wklej zawartość tego pliku.

Wpisalem wszystkie polecenia ale niestety nie jestem w stanie ich wyłapać bo to jest tylko mignięcie .

Nic nigdzie mi się nie zapisało. Systemjest nowo postawiony.

Jak jeszcze możemy to co napisałeśsprawdzić?

Polecenia wpisujesz w wierszu poleceń? Wpisz polecenie ipconfig, zrób zrzut ekranu i daj go tutaj, żeby zobaczyć jak to wygląda.

Tak wpisuję w wierszu poleceń, ale okno pokazuje się i po sekundzie znika.

Nie mam jak zrobić zrzutu ekranu.

Jest inny sposób żebym to pokazał?

Nie wpisujesz tego czasem w okienku Uruchom…? Jesteś administratorem tego systemu? Uruchom wiersz poleceń jako administrator i wtedy spróbuj wykonać te polecenia.

Zrób tak.

ipconfig all > ipconfig.txt

Szukaj pliku ipconfig w Moje Dokumenty/Dokumenty.

Szukałem i niestety nic. Nigdzie tego pliku niema. Nic nie mogę odczytać.

Nie wiem czy to maznaczenie ale nie mam ofisa.

Dodane 03.03.2013 (N) 15:14

A internet jak nie działał tak nie działa :frowning:

Jakieś pomysły? Jest jeszcze miejsce gdzie to mogę znaleźć?

W takim razie zrób zrzuty ekranu ze stanu połączenia oraz zaawansowanych ustawień zapory sieciowej.

Witam,

Problem niestety nadal nie rozwiązany:(

http://chomikuj.pl/foorest1/Dokumenty

Zobacz czy to wystarczy.

Twój komputer nie uzyskuje adresu IP z serwera DHCP, sprawdź ustawienia routera, szczególnie dotyczące serwera DHCP.

Czyli co konkretnie? Bo mam drugi komputer , telefony i wszędzie jest ok. Tylko ten komputer nie łączy z wi-fi.

Jak i co konkretnie sprawdzić ?

No przecież pisałem Ci, sprawdź ustawienia serwera DHCP, czyli zaloguj się do routera, znajdź zakładkę dotyczącą DHCP i sprawdź jaki masz zakres adresów.