Acer nie wykrywa kamerki internetowej


(Konrax66) #1

Niedawno kupiony Acer Aspire V3-571 nie wykrywa wbudowanej kamerki internetowej. Na początku nie było problemu, przeprowadziłem od razu rozmowę video na skype, po jakimś czasie chciałem znowu z kimś pogadać lecz skype pokazuje informację, żebym wcześniej podłączył kamerkę, po prostu nie widzi jej. Testowałem na innym programie i tak samo. Próbowałem szukać jakichś sterowników na stronie producenta ale nie ma jasno napisane: Webcam i nie za bardzo wiem czego szukać. Proszę o pomoc w znalezieniu sterowników lub innego rozwiązania. Dzięki z góry :slight_smile:


(Wszewczyk1991) #2

Weź spróbuj odinstalować sterowniki od tej kamerki w menadżerze urządzeń, powinno wyszukać od nowa urządzenie. Spróbuj także zainstalować te sterowniki do kamerki: http://support.acer.com/product/default … delId=4076


(Konrax66) #3

Tylko, że jak wchodzę w menadżera urządzeń, nie widzę tam żadnej kamerki.

EDIT: A jeśli chodzi o tą stronkę to już wchodziłem tylko, że tam są ogólne sterowniki, które wybrać?


(Wszewczyk1991) #4

Przejdź do zakładki Applications i wybierz WebCam Application.


(Konrax66) #5

“No webcam device found.” - takie coś wyskakuje. Nie wiem co robić, jakieś dalsze wskazówki?

Dodane 24.10.2012 (Śr) 18:14

Poratujcie, proszę. Czy to może wina jakichś kodeków? Nie znam się kompletnie.


(Sliwa89) #6

Czy rozwiązałeś może ten problem z kamerką? bo to samo mam… na początku kamerkę widziało a potem niestety nie…


(martamu) #7

ja też tak mam. Kamerka działała i po roku przestała działać. Czasami działa (raz na kilka miesięcy, za każdy razem jest to wielka niespodzianka). Kupiłam inną kamerkę internetową, na USB, działała krótko i też przestała. W tym samym czasie komputer (też Acer) przestał czytać i nagrywać płyty. Widzi tylko fabryczne. Zapytałam tu na forum, polecili jakieś strony z sterownikami, ale nie zadziałało. Przeczytałam na forach w innych językach, też im się zdarza i też się nie udaje. To od roku żyję bez działającej kamerki internetowej i bez nagrywania płyt. Da się. Acera więcej nie kupię, chociaż poprzedni, starszy o dwa lata, niż ten, z którego piszę (jeszcze z Vistą! mówię o tym starszym) , używany teraz przez inne osoby z rodziny, wciąż działa bez zarzutów.


(Konrax66) #8

Nic nie ruszyło :confused: Proszę! Pomoże ktoś?


(Sliwa89) #9

Ja zainstalowałem sterowniki te z płyty i zaczęło śmigać:)


(Konrax66) #10

Tyle,ze ja nie mam zadnej plyty ;]