Acer Nitro 5 - brak sterownika pamięci masowej

iaStorVD.inf a nie iaStoreVD.inf - masz napisane na tym na tym obrazku jak sie pisze. U mnie jest tak:

U mnie jest identycznie, poza nazwą folderu Ty masz VMDL a ja Ster-x64

Daj screena z tą dobrze wpisaną komendą "iaStorVD.inf…i jaki masz wówczas komunikat.

Poniżej zrzut z wiersza poleceń uruchomiany administrator

Nadal wpisujesz błędne polecenie.
iaStoreVD.inf zamiast iaStorVD.inf
iaStorDV.in takie wpisz bez e
wpisujesz iaStoreVD.in
nie widzisz tego błędu?

Przepraszam pomyliłem się.

Znalazłem jeszcze taką stronkę ale nie za bardzo rozumiem.
Jest jeszcze jakieś polecenie DISM:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/drvload-command-line-options?view=windows-11

Plik jest w obrazach Win PE a nie zainstalowanym systemie.

Dell niby wykrył go w środowisku naprawy Windows 10 podczas uruchamiania (czyli te kafelki to widać Win PE mimo że pewnie każdy zakłada że to Win RE):

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000146119/instalacja-sterownika-przy-użyciu-wiersza-polecenia-systemu-windows-10-brak-sterownika-nvme-na-nośniku-firmy-dell

Tematem nie jest instalacja Windowsa, która idzie bez problemu i sterownik jest dodawany podczas instalacji systemu. A próba dodania sterownika do pendriva startowego AOMEI programu do robienia obrazu(kopii) systemu i jej przywracania. Podobna sytuacja pojawia się dla ACRONISA. Pendrive startowy zrobiony jest w środowisku WinPE, do wyboru było również środowisko Linux.

Nie mogę również wykonać nośnika startowego z poziomu Windowsa(Windows 10).
Dodam jeszcze, że nie można dodać sterownika w ten sposób do nośnika instalacjiWindowsa. Po prostu nie działa polecenie drvload.exe wiersza pol.
Zwraca komunikat jak w poście wyżej jest screen.

Uruchom ten kafelkowy ekran naprawy Windows i tam będzie działać: DRVLOAD.

By ustalić literę pendrive i dysku „C” gdzie zostawiłeś może plik, można wtedy wpisać notepad.exe i z menu „plik > otwórz” wejść w „ten komputer” i zobaczyć czy pendrive dostał literę.

Ale dyski są widoczne w windowsie w mój komputer. Po włożeniu pendriva do portu usb litera pendriva jest dodawana automatycznie w moim przypadku H lub I. W ustawieniach jest opcja uruchamianie zaawansowane i jak to uruchomią to pokazuje się tylko okienko zamknij.
A to okno mogę jedynie otworzyć z poziomu pendriva instalacyjnego Wi 10 z opcji napraw komputer i tam jest kilka okien do wyboru. Zamknij, Rozwiąż problemy, Przywróć obraz systemu i inne.
I jeszcze jedna opcja jaką wypróbowałem to zrobiłem obraz systemu z poziomu windowsa i zapisałem na dysku zewnętrznym. Na próbę poprzez instalator Windows otworzyłem napraw komputer i wybrałem przywróć system z obrazu wskazałem położenie obrazu operacja się zaczęła a po zakończenie na koniec komunikat „przywracanie systemu nie powiodło się” Kilka razy robiłem obraz od nowa i każda próba przywrócenia systemu kończyła się tym samym komunikatem.
Już ręce opadają wypróbowałem kilkanaście kroków z forum i innych porad w sieci, bez powodzenia. Polecenie drvload.exe nie jest rozpoznawane jako itd.
Próbowałem również z aplikacji Windows PowerShell też nic z tego.
Wygląda na to że Intel wypuszczając procesor w moim przypadku Core i5 11400H nie zadbało należycie o jego obsługę.
Kopię zapasową zrobię jedynie z poziomu windowsa lub zainstalowanych Acronis i Aomei. Ale w przypadku awarii systemu kiedy laptop się nie uruchamia nic nie zrobię i pozostaje tylko reinstalacja systemu. A jest to jednak czasłochonne.
I w takim przypadku traci się rozpoczęte prace, zakładki w Edge, czy Firefox itp…itp. Za laptop wywaliłem prawie 5 tys i d…pa blada.
Rozmawiałem z Acerem i gość stwierdził że to nie jest wina sprzętu a oprogramowania. Microsoft też się wycwanił i nie ma możliwości ani zadzwonić ani drogą mailową. Ktoś może jeszcze coś wykombinuje. Muszę popróbować coś z Intelem. A sprawa właśnie dotyczy 11-tej generacji procesora. Chyba, że aktualizacja biosu bo w nim też nie widać dysku wewnętrznego, ale wszyscy przestrzegają przed taką opcją.
Tematu jeszcze nie zamykam może, się jeszcze coś wyjaśni. Nie wiem co dalej czy zwrócić laptop z tytułu ukrytej wady na podstawie gwarancji lub rękojmii.

Wróć do instrukcji dell i tam zobacz jak uruchamiają wiersz poleceń na ekranie „naprawy Windows 10”.

https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000146119/instalacja-sterownika-przy-użyciu-wiersza-polecenia-systemu-windows-10-brak-sterownika-nvme-na-nośniku-firmy-dell

obraz

obraz

Wtedy działa im Drvload.exe. Raczej nie masz Windows 10 Home by z obrazu WinPE w odmianie WinRE usunięto ci plik.

Cześć.
Udało mi się rozwiązać problem. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc. Napiszę krótko co zrobiłem.
1 Kopie zapasową systemu zrobiłem poprzez wbudowane narzędzie na zewnętrznym dysku.
2 Przywracanie systemu z poziomu instalatora Windows w następujących opcjach >napraw komputer>rozwiązywanie problemów> przywróć system z kopii> Należy wskazać miejsce zapisu kopii>oraz przed kliknięciem dalej załadować wałkowany w temacie sterownik. Wówczas przywracanie idzie bez problemu, o czym również pisałem wcześniej. Czyli u mnie zrobienie obrazu systemu za pomocą zewnętrznych programów jak Acronis czy Aomei jest możliwe, ale przywrócenie za pomocą pendrive startowych tych programów nie jest możliwe bo nie widzą dysków wewnętrznych. A dodanie sterownika do tych pendrive przy najmniej u mnie jest póki co nie możliwe.
Pozdrawiam.