Acer Nitro 5 problem z dzwiękiem

Cześć,

Problem polega na tym że raz dźwięk jest ok tzn normalnie a raz jak by miał chrypkę ( pewnym sensie ).
Sterownik dźwięku Realtek audio najnowszy ze strony Acer’a.

Co z tym zrobić?
Czy jest możliwość żeby np igpu AMD zastąpiło realtek? Tzn w PC mam amd high definition audio device i z nim nie mam problemu.

Specs laptop:
Ryzen 5 4600H
iGPU Vega 7 (chyba)
GPU GTX 1650 ti
8GB Ram
SSD 512GB
Windows 10 Pro x64

Edit.
Zapomniałem dodać że jest tak na wbudowanych głośnikach i słuchawkach tak samo :sweat_smile:

Słuchawkach na kabel, czy Bluetooth? Wyglądałoby to na padnięty układ audio. Jak masz, to podłącz zewnętrzne głośniki i spróbuj nagrać to.

Jaki system?

Zapomniałem napisać :sweat_smile:

Windows 10 Pro x64. Wczoraj wgrałem najnowszy bios z strony Acer’a 1.04

Słuchawki przewodowe (kabel ).
Spróbuję nagrać dziś wieczorem :wink:

Dodam że na dedykowanej karcie graficznej nie ma tego problemu ale to chyba każdy wie o tym :sweat_smile:

No to moim zdaniem na 100% integra audio padnięta. :frowning: Te Realtek’i nie wszystkie są OK. Ja mam stacjonarny PC z płytą Tuf Gaming X570 Plus i tam też jest Realtek jakiś, ale korzystam. Podpiąłem Yamahę R-N402D z Altusami 300 poprzez S/PDIF i czad jest.

Kiedyś były jeszcze integry od C-Media. To w ogóle moim zdaniem był syf.

Zacznij od pobrania np. Fedory, zrób pendrive (Rufus) albo z Fedora Media Writer, odpal z niej i sprawdź czy dźwięk działa poprawnie. Powinien działać po odpaleniu z pendrive internet i dźwięk, przeglądarka też jest dostępna, więc wystarczy wejść na YT, czy coś w tym stylu i sprawdzić.
W zależności od tego jaki będzie wynik działań, będzie wiadomo co robić dalej.

Ano nie głupi pomysł z Live Linuxa. Jeśli pod pingwinem będzie to samo, to wtedy coś hardware;owegio.

Jak wrócę do domu to sprawdzę.

Szczerze nie pomyślałem o tym żeby sprawdzić z poziomu linux’a :sweat_smile:

Edit.

Chciałem nagrać jakość dźwięku ale jak na złość było ok :unamused:
Odpalę Linux’a i zobaczę :sweat_smile:

Edit.2
Sprawdziłem z poziomu Linux’a i też nie ma problemu. Już sam nie wiem o co chodzi ale jeśli będę miał okazję to nagram w pierwszej kolejności z poziomu Windowsa a później z Fedory

Edit.3
Udało mi się nagrać na W10.
Sprawdzę teraz z Linux’em jak będzie .

Edit.4
Z poziomu Linux’a nie ma problemu, jutro dodam nagranie do nowego komentarza.
Jak by co to nagrywałem ( przyznaję że nie od tego samego momentu bo chciałem tylko nagrać problem :sweat_smile:) :
Nie ten filmik a jedynie jego ścieżkę dźwiękową, krótki kawałek, maks do 4 min ( powiedzmy ) dyktafonem ( apką w smartfonie )

Nagrany problem :sweat_smile:

Windows 10 po około minucie odtwarzania filmiku :arrow_up:

Po zmianie ustawień dźwięku, dalej jest dobrze

Nagrałem aż 4 min na Linux .
Musiałem z mp3 na ogg i jeszcze raz na mp3 żeby zmieścić w 6 MB :sweat_smile:

Wywal sterowniki audio, odinstaluj. Restart i zmień w menadżerze urządzeń to co tam masz, czyli pewnie realtek na uniwersalny czy tam jakiś tam inaczej nazwane urządzenie HD Audio. Będzie jak wybierzesz, że chcesz zainstalować ręcznie dalej i ci znajdzie Realtek i to drugie. Ustaw, restart i sprawdź.

:open_mouth: Panie, ale to trzeszczy, :open_mouth: Tak, jak pisał @wasabi1084 przeinstaluj sterowniki.