Acer Nitro 5 zamiera + problemy z touchpadem

Dzień dobry.

Posiadam sprzęt Acer Nitro 5 AN515-42 z:
Ryzen 5
AMD Radeon Vega 8 i AMD Radeon RX 560X
24 GB RAM

Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem, który zaczął się już kilka miesięcy temu, lecz zaczyna się potęgować. Chodzi o zamierający ekran i w ogóle całą pracę laptopa. Nie można wykonać żadnej operacji myszką oraz klawiaturą, jeżeli akurat jest odtwarzany jakiś dźwięk to dany moment się zrywa i słychać jedynie przeraźliwe bzyczenie. Początkowo problem miał miejsce sporadycznie w momencie, gdy włączony laptop podłączałem do zasilacza, w celu jego naładowania, ale w ostatnim czasie pojawia się on częściej nawet gdy laptop wciąż jest podpięty. Nie jestem specjalistą, ale w związku z tym, że wszystko dzieje się w obrębie zasilacza, to boję się o to, że dochodzi do jakichś zwarć.

Dodatkowo od dłuższego już czasu sporadycznie nie działa touchpad, zwykle i tak używam myszy przewodowej, ale touchpad nie jest nigdzie dezaktywowany, a kursora po prostu nie ma na ekranie i nie idzie nic zrobić.

Czy macie może jakiś pomysł by zaradzić tym zwiechom? Czy wymiana zasilacza może coś dać, czy lepiej wysłać sprzęt na serwisowanie, żeby sprawdzono podzespoły?

BIOS najnowszy, sterowniki ze strony producenta.

Test temperatur (FurMark), test CPU CoreTemp + Prime 95.

Ja bym odpalił crystal disk info i zobaczył jaki stan dysku (funkcje - funkcje zaawansowane - wartości RAW i (10) DEC) oraz czy się nie przegrzewa

Laptop nowy, pewnie i gwarancja jeszcze, ale poczekamy, aż minie i wtedy zapytamy na forum, bo jak oddać na 2 tgodnie i żyć bez gier? :wink:

Trochę ironicznie, ale niezależnie od tego co ustalisz, to zgłaszasz do serwisu.
Ilość „objawów” raczej wskazyje na coś więcej od dysku np. płytę…