Acer Nitro czy Lenovo Legion 5 z Ryzen 4x

Jeszcze nic, gdyż pewien sklep, gwarantujący dostawę na następny dzień, sprzedał mi nieistniejącego laptopa. Optymistyczny konsultant, gdy wysyłki nie było nastepnego dnia, gwarantował dostarczenie na kolejny dzień. Tegoż dnia równiez wysyłka nie nastąpiła, a konsultant oświadczył, że był 1 laptop, kupiło go kilkanaście osób i… mogę wybrać innego lub o zwrot pieniedzy wystapić, bo tego nie dostanę. :slight_smile:

Muszę więc dalej szukać i CHYBA będę brał tylko sklepy, które lapka mają fizycznie w moim mieście lub przed zakupem będę dzwonił, czy na 200% mają na stanie, czy tylko łowią jelenie…:wink: W sumie Tobie przed zakupem też polecam zapytać się, czy dany model mają, czy “przypadkowo widnieje”.

a słyszałeś coś o sklepie DELCOM lub TOPCOMP bo mam ich na oku :stuck_out_tongue: ?
Co planujesz kupić?

Prawdopodobnie będę celował w, o 1/3 tańsze od Twojego, Asusy Tufy na Ryzenie.

Ryzen 3550/3750 ma tdp 35, intele i5 8/9000 mają 45. Mozna je w nich obniżyć, ale wtedy spadnie wydajność. :slight_smile: Przy tańszych modelach, z całkowitym poborem rzędu 100, te 10W jednak ma pewne znaczenie dla temperatur i kultury pracy. :slight_smile:

Topcomp nie znam, z Delcomem miałem raz styczność, kontakt z obsługą klienta był bezproblemowy.

Ja kupując tak drogie rzeczy nie przelewam pieniędzy z góry. Płacę dopiero przy odbiorze w punkcie lub kurierowi. Nie chce mi się czekać potem tydzień zanim sklep zwróci pieniądze za zakupiony sprzęt którego nie mają.

W tej cenie GTX1650, to słaba opcja. Celuj w minimum GTX1660ti lub RTX2060 - między grafikami jest 10% różnicy.

Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/32GB/512 GTX1660Ti
Z procesorem 10 generacji, słabszy od AMD Ryzen 7, lecz ze sporo wydajniejszą kartą graficzną. Dodatkowo jest to model 17-calowy.

Ewentualnie ASUS TUF Gaming A15 FA506IV R7-4800H/16GB/512 144Hz
W połączeniu z procesorem AMD oraz wydajniejszą kartą graficzną, tylko pod obciążeniem może się grzać.

Wg tego serwisu mój ROG jest super - prawie mają rację :wink: Czytam ich recki, ale dla równowagi polecam też laptopmedia.com.

Uważaj bo chodzą słuchy że wgrywając najnowsze wersje BIOS w TUFach nie można się bawić w UV bo zostaje zablokowany.

a jaką masz konfiguracje, jakie wady i zalety ROG?

To dość stary sprzęt (niemal 3 lata, i7 7th gen i GTX serii 10xx), więc konfiguracja ma się nijak do dzisiejszej oferty. Z wad wymieniłbym uloty światła na IPS, z zalet - cichy i chłodny w spoczynku i nieobciążających zadaniach (ostatnio pogrywam w “Into the breach” - wentylator pracuje bezgłośnie, CPU/GPU chłodne). Kiedy szukałem lapka ten był w megapromo i miał całkiem niezłe recenzje.

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/512 RTX2060
Legion Y540-15 dobrze wypada w relacji cena-wydajność. Ma też dobry układ chłodzenia i wygodną klawiaturę. Wydajność w grach jest bardzo dobra.

Pytanie jak ma się w orientacji do lenovo Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H / 32GB / 960 GTX1660Ti

jak to https://www.x-kom.pl/p/588816-notebook-laptop-173-lenovo-legion-5i-17-i7-10750h-32gb-960-gtx1660ti.html

Czy mogę tutaj można uzyskać takie osiągnięcia dla baz danych, obliczeń jak przy Ryzen?

Model jest większy powinień pracować ciszej i mieć mniejsze temperatury, prawda?

Co myślicie o modelu lenovo z intelem?

Procesor jest trochę słabszy, lecz kultura pracy powinna być przyzwoita, jak to było w poprzednich legionach