Acer Nitro czy Lenovo Legion 5 z Ryzen 4x

Jaki laptop wybrać z tych dwóch poniższych. Zależy mi żeby był cichy i nie grzał się za bardzo. Używał będę go do różnych obliczeń,duże zbiory dancych,troch gier, filmy youube itp.

Jeżeli będziesz wykorzystywał je do wymagających zadań i gier to zapomnij - żaden z tych laptopów nie będzie cichy ani nie będzie się nie grzał.

Co byś polecił, budżet do 5500 zł

Ten Acer jest dobry tak samo mogę polecić ci Asusa tuf A15. Jednak musisz mieć świadomość, że to są laptopy gamingowe. One nie wiedzą co to cisza i niska temperatura. W przypadku zdecydowania się na laptop gamingowy jesteś skazany na szum wentylatorów i wysokie wartości temperatury. Na cichą ich pracę możesz jedynie liczyć wtedy gdy będziesz wykorzystywał je w typowo domowych zdaniach: przeglądanie netu, oglądanie filmów, pakiet biurowy. Tutaj będą ciche.
https://www.morele.net/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-al043-90nr03l2-m00730-5942585/

Na 100% żadną gołą 1650, taka grafika to w klasie w okolicach 4K, nie 5 z górką. Środki lepiej przeznacz na leposzą kartę, jej nie wymienisz, Ram rozbudujesz. :slight_smile:

W tych pieniądzach Asus FA506IV z tym samym procem z grafą RTX2060 i RAM-em taktowanym 3,2 GHz. Z taką grafą uruchomisz wszystkie nowe gry i w większości na średnich ustawieniach.

karta niby gorsza ale procek ryzen 7 bije na głowę intela i się tak nie grzeje, co myślicie?

Ja bym ci doradzał kupno tego Asusa TUF A15 do którego link umieściłem. Wydajny procesor R7 najnowszej generacji i grafika 2060 z 6GB VRAM. Moim zdaniem to sprzęt na co najmniej kilka lat. Pod warunkiem, że nie będzie ci przeszkadzała głośność pracy systemu chłodzenia. Bo jest bardzo głośny pod obciążeniem.

Sidkwa i Alli dobrze Ci piszą, Ryzen i 2060 to niezłe połączenie.

Asusa TUF A15 - czytam o nim i nie ma dobrych opinii, macie jakąś dobrą recenzje, wnikliwe testy?

Dziwne, bo ja nie spotkałem się jeszcze z negatywami jeżeli chodzi o ten laptop:

Nie namawiam usilnie do jego kupna bo warto też zainteresować się linią ROG a nie tylko TUF ale to naprawdę świetny laptop w swojej klasie - czyli średniej. Z pierwszej ligi są laptopy z serii ROG.

Biblia kupującego lapka to https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-A15-with-AMD-Renoir-and-Nvidia-Graphics-in-Review.469570.0.html - mozna jeszcze inne strony z testami, ale od tej najlepiej zaczynać.

1 polubienie

17 calowe nie wchodzą w rachubę?

Sam mam ryzena, ale z tym biciem na głowę, to bym nie przesadzał.

tak, a co proponujesz?

a jaki to laptop, jaka karta, jak się sprawuje laptop?

W budżecie, który podałeś poczytaj o Lenovo Legion Y540 (kod producenta: 81Q400B1PB) i MSI GL75 (9SDR-294XPL albo 9SDR-226XPL). Oba z Intel Core i7-9750H i NVIDIA GeForce GTX 1660Ti, Lenovo ponoć bardzo udany (zwłaszcza ekran).

Też o nim myślałem niedawno, ale odraczam. Według notebokcheck procek szybko dobija w stresie do 95stopni i się obniża zegar. :wink:

Właśnie tutaj pisze że temperatura dochodzi do 95c

a co masz teraz?