Acer One D270 - modyfikacja układu chłodzenia


(abrakadabra77) #1

Układ  chłodzenia w  Acer One D270  wyglada tak 

http://i.imgur.com/npMz5eR.jpghttp://i.imgur.com/Jyq4dqe.jpg

W miejscu czerwonych zakreśleń są  termopady.

Przyszło mi do głowy aby jakoś  podrasować ten układ  bo teraz to w stanie spoczynku jest ok 50-55 stopni. Jednak mam problem z wymyśleniem  modyfikacji czegoś  takiego... Jakieś  dodatkowe żebra na tych blachach nad termopadami? Może  ktoś  coś  ciekawszego wymyśli? 


(system) #2

Dodanie radiatora nic nie zmieni. Tu nie jest problemem powierzchnia chłodzenia tylko sposób odprowadzenia tego ciepła na zewnątrz.


(abrakadabra77) #3

Zastanawiam się czy  nie spróbowac  takiego myku : z miedzianej/aluminiowej blachy wyciąć nakładkę  nad  część  gdzie jest wentylator ( oczywiście z zachowaniem  otworów) z odpowiednim naddatkiem z którego wytnę  i wygnę  żebra  tak aby znajdowały się  one  w  strumieniu powietrza wydmuchiwanego przez wentylator na zewnątrz

http://i.imgur.com/MF7a6Lj.jpg

  • tylko zastanawiam się  nad tym czy to nie przyniesie odwrotnego skutku z racji przyblokowania jednak trochę  przepływu powietrza…

(JNJN) #4

W tych maluchach to raczej nic nie wymyślisz? oby nie było gorzej?


(abrakadabra77) #5

Blaszka i żeberka w wylocie powietrza - modyfikacja  nic nie dała praktycznie różnice w temperaturach na tyle niewielkie że pomijalne  - sztuka dla sztuki a  nakombinowałem się  trochę :slight_smile:

Coś wymyślę jeszcze :)