Acer oneD150 wiesza sie na biosie

Witam.

Czy ktoś mógłby mi pomóc. Mianowicie:

posiadam netbooka Acer One d150 i mam z nim problem, otóż nie zawsze chce się włączyć. Gdy jest całkowicie wyłączony i naciskam przycisk power to na sekundę pojawia się logo acera z napisem: wciśnij f2 by wejść do biosu, po czym przechodzi na czarny ekran z białym symbolem “-” w lewym górnym rogu lub zostaje na logu Acera,i robi się trup-wiesza sie, dysk nie chodzi(nie miga dioda hdd), trzeba przytrzymać przycisk power by go wyłączyć. Dodam, że gdy próbuję wejść do biosu (f2) równiez sie zawiesza. Operację trzeba powtórzyć 2-3 a nawet 15 razy i wtedy system sie załaduje. Po załadowaniu XP netbook chodzi bardzo dobrze, wiec raczej to nie wina hdd. By swobodnie korzystać z kompa musze go usypiac, a nie wyłączać.

Wczoraj sprawdziłem inny Ram-to samo, inny HDD-myślałem, że to było winą, bo nawet pare razy uruchomił sie bez problemu i nawet mogłem wejść w bios, ale po 4 razie włączenia problem znów sie pojawił.

Bios nie był nigdy aktualizowany (jego wersja nie jest najnowsza)-zrobiłbym to, ale nie bardzo sie na tym znam.

Czy ktoś ma jakies pomysły? Czy może to byc wina biosu, czy raczej uszkodzenie mechaniczne, np. płyty głównej? Dziwi mnie to, że gdy juz się uruchomi to trybi elgancko, tylko na starcie się wali.

Pozdrawiam!

dragonow89 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.