Acer Recovery błąd 0xA000000E

Witam was dziś chciałem powrócić do Visty bo pare dni temu zmieniłem sobie na xpeka .Mam recovery na 2 dvd bo nagrywałem przed zmianą systemu.Ale wyskakuje ten w/w błąd nie wiem o co chodzi.Może dlatego że zmieniałem rozmiar partycji bo C ma tylko 8GB sam system…Nie wiem co się stało że nie mogę go cofnąć

Klik,tutaj problem jest opisany i podane jest rozwiązanie.Tłumaczył “wujek Google” dlatego sporo trzeba się domyślać.Jeszcze jedno pytanie,próbowałeś przy rozruchu wcisnąć klawisz F10?To jest opcja odzyskiwania z ukrytej partycji.

Nie próbowałem

Właśnie próbowałem nie da rady nic się nie uruchamia F6,F7,F8itd nie działają

Możliwe że w BIOS jest opcja “D2D”-disk to disk musisz ją włączyć,następnie zaraz po Logo Acer wciśnij F10.Tak to kiedyś wyglądało w Laptopach tej marki.

Zapoznałeś się z linkiem,który podałem?Koleś zaleca w nim skasowanie partycji systemowej obecnej już na Twoim sprzęcie.

Czy ja dobrze zrozumiałem że wyżej wymieniona partycja ma u Ciebie 8 GB?!?Zaznaczam że pytam o partycję systemową (prawdopodobnie) C:,proszę nie pomylić z ukrytą partycją Recovery.

Tak dobrze zrozumiałeś moja partycja C ma 8GB jest na niej sam system Windows XP.Napiszcie mi jeszcze jak mam skasować partycje systemową? Zrobić to ze stanu xpeka czy jakimś programem?

Nie da rady podciąć gałęzi,na której system siedzi.Możesz to zrobić przy pomocy Gparted,to jest live CD botowalne jak płyta z systemem.Do pobrania na Vortalu,instrukcję obsługi znajdziesz w Google.pozostaje sprawa że nawet gdyby ruszyło Recovery w wypadku partycji 8 Gb to i tak zwróciło by błąd,jest to stanowczo za mało,na Vistę przewidziane jest minimum 16 GB,praktyka pokazuje że bez 30 GB nie ma co zaczynać.Możliwe że jeżeli zrobisz wielkość partycji równą ze stanem,w którym była przed stawianiem XP Recovery ruszy bez problemu.

Właśnie i może tu siedzi błąd…Ale kurcze nie pamiętam po ile miały te partycje…Spróbuje zainstalować jeszcze raz xp i zmienie przy formatowaniu te partycje…Może ktoś z was ma Acera 5220 i podpowie? Ile mają MB???

Dodane 26.09.2009 (So) 19:48

Ok problem rozwiązany przestawiłem tą opcje w biosie i ze stanu instalatora zmieniłem rozmiar C na 35GB i wszystko poszło świetnie

To takie info jak ktoś by chciał wiedzieć…zamykam temat