Acer Switch 10, za mały dysk na aktualizację do Win 10

Mam problem z aktualizacją do Win 10 z powodu zbyt małej pojemności na dysku systemowym, tylko  32 GB eMMC. W praktyce wygląda tak, że całkowita pojemność dysku wynosi 22.3 GB, folder Windows 12.6 GB a potrzeba 9 GB wolnego miejsca na Win 10. Usunęłam niepotrzebne aplikacje, oczyściłam dysk i pliki z OneDrive i brakuje mi ok 3 GB, których już znikąd nie jestem w stanie uzyskać nawet gdybym odinstalowała wszystkie wersje okienkowe i programy Acera. Myślałam nad czystą instalacją ale wtedy chyba również już nic innego nie zainstaluję z powodu braku wolnego miejsca. 

Na str producenta jest informacja, że aktualizacja jest możliwa.

Może znajdzie się ktoś, kto taką aktualizację na w/w sprzęcie przeprowadzał i będzie w stanie coś zasugerować.

Ja też mam aspire switch 10 w wersji 32 GB i zainstalowałem bez problemu windows 10. Ile masz wolnego miejsca na dysku ? Aktualizacja powinna pójść Ci bez problemu. Po aktualizacji zainstalujesz sobie system na czysto robiąc formata. Nie wiem ile masz zainstalowanych pprogramów, ja przy podstawowych proggramach biurowych etc mam jeszcze 15 giga wolnego na tym dysku.

A ja zainstalowałem na Goclever insignia 1010 Win, który ma tylko 16GB pamięci - 2GB dla użytkownika

Sam wymyśliłem tą metodę, ale przeszła.

Na innym komputerze pobrałem obraz ISO za pomocą MediaCreationTool, a następnie rozpakowałem go(WinRAR da radę) na karcie microSD(pendrive też przejdzie) do jednego folderu. Kartę włożyłem do tableta i uruchomiłem setup.exe. Istalacja przeszła bezproblemowo mimo braku miejsca i faktu, że plik ISO był rozpakowany zamiast nagrania na płytę. Windows 10 też bez problemu aktywował klucz(tego się najbardziej obawiałem)

Oczywiście w trakcie instalacji też pytało gdzie przetrzymywać pliki tymczasowe - wskazałem tą kartę SD.

Nie pamiętam, ile było potrzebne do tego wolnego miejsca na karcie SD(tudzież pendrivie), ale wydaje mi się, że 8GB powinno starczyć(ja mam kartę 64GB więc problemu nie było)

Obraz który pobrałem to oczywiście Home 32Bit - nie wiem, jaka jest ósemka na tym acerze, ale wydaje mi się, że ta sama. Ale dla pewności lepiej sprawdzić, czy nikt tam nie wcisnął 64bit(prawym klawiszem myszy na start i wybrać “system”)

 

Po isntalacji dziesiątki magicznie z 2GB dla użytkownika zrobiło się 4GB :smiley: A aktualizowałem z zachowaniem wszystkich danych :wink:

Na tym tablecie tylko system 32 bit pójdzie. Do 64 bit systemu nie ma sterowników :wink:

Wypal sobie obraz windows 10 na pendrive i uaktualnienie puścisz normalnie z pendrivea, później w razie czego czystą instalacje też można bez problemu zrobić .

Szukałem i szukałem aż wreszcie …! Twój patent sprawdził się też u mnie (insignia 1010 Win). Dodam, że u mnie SD jest w systemie plików NTFS - u Goclewera umyli ręce, praktycznie 0 informacji, dowiedziałem się jedynie, że dysk zewnętrzny ma być w Fat32 i odsyłali do microsoftu  i tak próbowałęm i próbowałem… 4 miesiące. 

wefhy dobry sposób wymyśliłeś – i, że tak od pierwszego razu zatrybiło. Wprawdzie brakowało mi ok 900 MB na partycji i wskazanie SD nie pomogło więc zrobiłem instalację czystą bez zachowania ustawień (nie pamiętam jak nazywała się ostatnia opcja ale właśnie ją zaznaczyłem).  Dzięki.