Acer TravelMate 5740 Intel HD Graphics - Sterowniki

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem nowszych sterowników do graficznej w moim notebook’u, mianowicie:

Obecnie mam zainstalowaną wersję 8.15.10.2104, a na stronie Intel’a dostępne są 8.15.10.2509, ale nie mogę ich zainstalować, gdyż po uruchomieniu instalki pojawia się błąd o treści “Poprawność instalowanego sterownika nie została sprawdzona dla tego komputera. Uzyskaj odpowiedni sterownik od producenta komputera. Instalator zakończy działanie.”

Postanowiłem więc zajrzeć na stronę Acer’a, ale tam są dostępne sterowniki jeszcze starsze niż te które mam obecnie zainstalowane.

Nie szukałbym nowych sterowników, gdyby nie to, że mam problemy z niektórymi filmikami np na Youtube. Już kiedyś o tym pisałem tutaj na forum, ale nikt nie potrafił pomóc. Chodzi o to, że niektóre filmiki mają zniekształcony obraz (zielone piksele itp), dźwięk jest ok. Już nawet przeinstalowałem kodeki itd, ale nic to nie dało.

Mój system to Windows 7 Ultimate 64bit

Jeśli ktoś jest w stanie znaleźć nowsze sterowniki to proszę o pomoc :slight_smile: Pozdrawiam.

Problemy z filmami na YT to na 99% wina flasha lub samej przeglądarki bądź samego serwera yt albo nawet plików źródłowych, które ktoś wrzucał, a nie sterowników czy kodeków. A skoro tylko niektóre filmiki są źle wyświetlane, stawiam na błędy yt/plików źródłowych.

Ale te same filmiki na innych kompach chodzą poprawnie. Flash zawsze aktualizowany do najnowszej wersji. Dlatego szukam też sterowników do karty graficznej najnowszych, ale nie potrafię ich zainstalować.

Edit: screen z YT:

http://imageshack.us/photo/my-images/259/przechwytywaniewm.jpg/

Zauważyłem teraz może coś ważnego. Jak wrzucę pauzę i przewinę kilka razy i dam play to filmik działa poprawnie, ale jak zamknę stronę bądź puszczę inny filmik, a potem wrócę do tego to znowu jest zniekształcony.

Moim zdaniem powinieneś powrócić do firmowej wersji: http://global-download.acer.com/GDFiles … TravelMate 5740&OS=701&LC=pl&BC=Acer&SC=EMEA_20

Poraj - Pomogło zainstalowanie starszych sterowników. Dzięki za pomoc.

Wychodzi na to, że najnowszymi sterownikami są te na stronie Acer’a, a nie na Intel’u tak?

No i to jest podstawowa zasada, którą trzeba się kierować przy laptopach. Można powiedzieć nawet, że niestety… :slight_smile: , ale cóż, to się sprawdza dla wielu laptopów.