Acer v3 571g nie widzi karty nvidia 710m

Cześć, mam problem z laptopem, acer V3-571G windows 10 x64, i5 3230, integra intela 4000 i nvidia geforce 710m.
Laptop nie wykrywa karty nvidi, próbowałem opcje z usunięciem z menadżera urządzeń karty nvidi i intela po restarcie komputera zainstalowanie sterownikow intela i sterowników nidii. Niestety zainstalowały się tylko sterowniki intela, w instalatorze nvidi wyskakuje błąd “ten sterownik nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego”. Sterowniki pobierałem bezpośrednio ze strony producent. Teraz komputer zupełnie nie wykrywa karty 710m nawet w programach z informacjami o hardware.

Pobierałeś ze strony producenta karty, czyli pewnie ze strony nVidiii?
Pobierz odpowiedni sterownik ze strony producenta, ale… laptopa.
Kłopot jednak polega na tym, że Acer nie publikuje sterowników ekstra dla Windowsa 10, a jedynie dla Win 8.1, a te mogą się nie dać zainstalować. Pozostaje wtedy zdać się na Windows Update.

niestety te ze strony acera tez nie działają dalej wyskakuje ten sam komunikat w instalatorze, problem tkwi w tym ze tej karty zupelnie nie widac dlatego nic raczej nie zdzialam z windows update i

Jest, niestety, ryzyko, ze karta uszkodzona. Stary model. Zrób na USB linuksa i zobacz co będzie, jak też nie wykryje… :wink:

Pierwsze co zrób do wyłacz w WIN szybkie uruchamianie systemu wyłącz i włącz komputer ponownie - może się wtedy ujawni ta karta. Ja tam miałem na LENOVO bo przy s.u on zapamiętuje ustawienia