Acer VN7-591 - odpadnięty przycisk z klawiatury

Cześć,
Odpadł mi przycisk strzałki do góry z klawiatury w moim laptopie. Wiecie może czy można gdzieś dostać mechanizm jednego konkretnego przycisku łącznie z przyciskiem? Trochę nie uśmiecha mi się wysyłać laptopa do serwisu z powodu jednego przycisku. :slight_smile:

Jeśli się nic nie połamało i jest kompletny, to można go wstawić!

No właśnie nie da się. Wchodzi w zaczepy, słychać “klik”, ale jak go nacisnę to znów odpada. Albo zaczepy się rozszerzyły, albo ukruszyły. Dlatego pytam o to dostępność takich przycisków.

Jeśli już, to całe klawiatury
https://allegro.pl/kategoria/czesci-do-laptopow-klawiatury-77803?string= Acer%20VN7-591&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-1-0115
Chyba że ktoś sprzeda poprawnie wymontowane pojedyncze sztuki.

Może Ci zdawać, że wchodzi w zaczepy. Ta czynność nie polega na przyciśnięciu “na ślepo” klawisza w dół.
W pierwszej fazie musisz widzieć na własne oczy zahaczenie jednej strony “pantografu” o zaczepy, po czym - przy przytrzymaniu jednej strony klawisza na tych zaczepach - docisnąć drugą stronę klawisza do kliknięcia.
Niezbyt elegancko to narysowałem:
Bez tytułu
Zwykle udaje mi się to zrobić nawet z połamanymi pantografami, sklejonymi “kropelką”. :grinning:

2 polubienia