Acer Windows 7 upgrade program

Witam. Zamówiłem niedawno do nowego laptopa aktualizację do Win 7 Home Premium za 14,9 Euro. Chciałem zapytac na jakiej zasadzie dział taki upgrade? Czy to normalna płyta z systemem OEM z której system mogę aktywować 3 razy? Czy upgrade’u będzie można dokonać tylko aktualizując z Visty czy też zrobić czystą instalację?

Hej

W przypadku upgrade dostaniesz klucz i nośnik z Windows 7 - przygotuj się jednak na płatność paru Euro za ten “darmowy” upgrade.Upgrade z Visty do 7 - jest możliwy ale po co sobie zaśmiecać dysk - sugeruję jednak czystą instalke samej 7 :slight_smile:

Aha ;). Dotąd kupowałem Windows w wersji OEM teraz mam lapka i system preinstalowany. Czy brandowane i preinstalowane systemy czy także ten upgrade są również na licencji OEM i mogą być aktywowane 3 razy

Upgrade to płyta DVD umożliwiająca aktualizację posiadanej wersji Windows Vista do Windows 7, czyli by z niej skorzystać najpierw musi być na dysku zainstalowana Windows Vista. Czysta instalacja nie jest możliwa

Dodane mniej niż minutę temu

Wersja preinstalowana jest preaktywowana

Super =D> . Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć. Dzięki wielkie za pomoc. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam :wink: .

Wynika stąd jednoznacznie że czysta instalacja jest możliwa.

Dotyczy Windows Vista Business a ten wątek wyraźnie dotyczy wersji Home Premium. Poza tym w programie biorą udział te notebooki, które zostały zakupione po 24 czerwca a możliwość downgrade z Windows Vista Business do XP PRO to już historia

Brak związku z tym wątkiem. Nie piszemy o migracji XP do Windows 7 tylko o programie Acer Upgrade do Windows 7

Dodane mniej niż minutę temu

Nie przy użyciu nośnika aktualizacyjnego

Nie dało mi to spokoju i napisałem wczoraj do MS Polska zapytanie,otrzymałem odp.którą przytoczę niżej.Ten tok myślenia wydawał mi się nie logiczny,w przypadku awarii systemu użytkownik został by albo bez możliwości instalacji systemu albo byłby zmuszony najpierw postawić Vistę i wykonać ponowną aktualizację do WIN 7.Związek z wątkiem jest bo kolega pytał czy

i został wprowadzony w błąd.

Myślę że treść Maila rozwiewa wszystkie wątpliwości.

semtex ,

Zdecydowanie. Dziękuję za poświęcony czas na zbadanie problemu :slight_smile:

I ja również. Całe szczęście zachowałem temat w zakładce :wink: . Ze świecą szukać takich userów. W takim razie z niecierpliwością czekam na wysyłkę z systemem ponieważ użytkowanie Visty po testowaniu Windows Seven Beta i RC nie należy do przyjemnego :wink: .

Witam,

Jak zapłaciliście owe 14,9 Euro za Win 7? Dokonaliście płatności kartą kredytową? A co jeżeli takiej nie posiadam?

Płatność jest tylko kartą kredytową.

zapłaciłem kartą kredytową kolegi oddałem mu w PLN. po 14 dniach dosłali mi 2 płytki do mojego acera z budapesztu. wcześniej 3 maile dostałem potwierdzające rejestracje oraz wpływ kasy. właśnie dokonuje instalki.

idzie nie z bota tylko otwieramy ją z po odpaleniu visty z 1 płytki acer upgrade dvd, potem po restarcie chce 2 płytkę z aplikacjami, w/g rysunku poprosi jeszcze raz o 1płytkę. potem to już spacerek - prowadzenie za rączkę jak do tej pory. zbiera info, usuwa programosy visty, które mają się gryźć, łączy z internetem pobierając aktualne poprawki, szpiegując też zapewne…, ruszyłem 11.30 leci w kolejności kopiowanie plików, zbieranie plików,ustawień… czekam na rozpakowywanie plików, instalowanie funkcji i aplikacji, transwerowanie danych… czekam…13.00 windows 7 stoi, stabilniej, szybciej ni z vista śmiga to tyle 1 wrażenie.

pozdrawiam

ps. jeszcze aktualizacja programów,

wywalił się instalator przy instalce launch managera plik osdvtl2.dll

pominąłem i poszło dalej popatrzymy…

ok nie zauważyłem innych błędów koniec godz.14.00

Nowy system zawiera wszystkie programiki Acera dołączone oryginalnie do Visty, czy jest to czysta kopia?

dzieki za pomoc =D>