Acrobat Reader otwiera strony zamiast Opery

Witam,

mam taki problem: skojarzyłem (nie wiem dokładnie jak) pliki stron internetowych, a raczej ich rozszerzenia, bodajże *.html, z programem Acrobat Reader. Teraz KAŻDA próba otwarcia JAKIEJKOLWIEK strony internetowej przez Operę kończy się włączaniem programu Adobe. OCzywiście nie potrafi on wyświetlić strony, więc wyrzuca komunikat: can’t open…

Odinstalowałem Operę, przeczyściłem rejestr CCleanerem, odinstalowałem Acrobat’a i zainstalowałem wszystko raz jeszcze. NIE POMOGŁO.

JAK TO ODKRĘCIĆ??? Bardzo prosze o pomoc.

Nazwij temat konkretnie. Przeczytaj regulamin forum.

Nie podałeś jaki system więc przyjmuję że masz XP.

Opcje folderów -> typy plików -> zaznacz HTML a następnie w sekcji “otwieraj za pomocą” przycisk zmień -> wybierz program, który ma być skojarzony z tym rozszerzeniem.

  1. System to XP; Media Center

  2. Zrobiłe co poradziłeś, niestety jest BEZ ZMIAN.

  3. Przy próbie otwierania jakiejkolwiek strony Operą, Acrobat wyrzuca komunikat: “deafault.htm” … couldn’t be open.

Proszę o pomoc.

To samo zrób dla rozszerzenia *.HTM.

Hehehe, no właśnie *.htm też zmieniłem - żeby otwierała to Opera.

Bez zmian.

jeśli chcesz żeby piki *.html otwierały ci się w operze to możesz ustawić poprzez start -> określ dostęp do programów wybierasz niestandardowe i tam gdzie jest wybierz domyślną przeglądarkę sieci WEB i ustawiasz na operę klikasz OK

Cześć!

Start-> Określ dostęp do programów… -> jako domyślna OPERA. Wynik: próbowałem kilka razy - Ustawianie Opery jako domyślnej trwa po kilkanaście minut i nie kończy się :confused: To chyba nie jest normalne, aby trwało to ponad kwadrans i NIC.

PROSZĘ O POMOC.

Usuń opere i acrobat readera, i przeczyść Ccleanerem, i zanstaluj ponownie.

Musi pomóc. :wink:

Nie pomogło :frowning: Co dalej???

Ściągnij ten plik: http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/ht … on_fix.zip

wypakuj zawartość, kliknij 2x na pliku w środku i dodaj do rejestru. Uruchom ponownie komputer.

!!

cosik_ktosik> ten FIX nie pomógł. Jestem zdziwiony, bo po odinstalowaniu Opery, odinstalowaniu Acrobata, wyrzuceniu i skasowaniu z kosza ich folderów z C:\Program Files, wyczyszczeniu CCleanerem, restarcie, nowej instalacji Opery - sprawdzeniu połączeń plików htm, html… Odpalam Operę i mam wszystkie swoje zakładki, karty, hasła… Jakby gdzieś w rejestrze to siedziało czy co… Reasumując- instalując świeżą Operę mam wszystkie swoje stare ustawienia zachowane :confused:

Nie chcę robić formata, proszę o pomoc.

A usunąłeś folder C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Dane Aplikacji\Opera? Tak samo powinieneś postąpić z Acrobatem, w tych folderach wiele aplikacji zapisuje swoje ustawienia.

PS Folder Dane Aplikacji jest ukryty, więc musisz włączyć pokazywanie ukrytych plików/folderów.

PPS W przypadku Acrobata uważaj żeby nie usunąć danych o innych programach tej firmy, np. flasha.

Morphdreamer> w Danych aplikacji w ogóle nie ma folderu żadnego Opery… :confused: Tak, dałem pokaż ukryte foldery itp. Nic…

W dniu 04.06.2008 , o godzinie 22:00 został dopisany post przez mateoosh12

Morphdreamer> powiem tak : Opera została wywalona totalnie, zgodnie również z Twoimi radami. Na koniec przeczyszczona CCleaner’em. To samo z Acrobat Reader’em. Restart, instalacja Opery. I znowu WSZYSTKO CO MIAŁEM W USTAWIENIACH ŁĄCZNIE Z ZAKŁADKAMI JEST NADAL.

Oczywiście na czas instalacji wywaliłem SpyBot S&D rezydenta (TeaTimer). NIC NIE POMAGA> HELP! !!

W takim razie w Operze wejdź pomoc -> o operze, w karcie która się pokaże znajduje się sekcja “ścieżki dostępu”. Spróbuj usunąć podane tam katalogi. Jeżeli to nic nie pomoże spróbuj jeszcze wejść w narzędzia -> preferencje -> zaawansowane -> pobieranie i sprawdź czy żadne z rozszerzeń na liście nie jest otwierane za pomocą Adobe Readera. Tak samo zrób w części programy (powinno być poniżej).

MORPHDREAMER! !!