Acrobat Reader (zaznaczanie powierzchni)

Witam! Piszę pracę mgr opierając się na numerach czasopisma w formacie PDF. Czy istnieje możliwość zaznaczenia jakiegoś obszaru strony i odczytania, jaką powierzchnię (w cm, procentach - wszystko jedno) zajmuje? Jeśli nie AR,to może inny program oferuje taka możliwość?

Bardzo proszę o radę.

Pozdrawiam, Krystian

Witam

jest taka możliwość ,za pomocą funkcji “ZDJĘCIE”.

Po zaznaczeniu okna klikasz na wydruk i tam podaje Tobie wymiar zaznaczenia.

Funkcja dostępna w : WIDOK - POKAŻ/UKRYJ - ELEMENTY PASKA NARZĘDZIOWEGO - EDYCJA - ZRÓB ZDJĘCIE.

Jak chcesz aby Adobe wyświetlał tobie jednostki w milimetrach : EDYCJA - PREFERENCJE - JEDNOSTKI i tu ustawiasz na milimetry.

Pozdrawiam i miłego dnia :slight_smile:

O jakiej wersji Acrobata piszesz? Bo mam 9.4 i takiej opcji ni huhu nie widzę :stuck_out_tongue:

Ja osobiście posiadam AR 10.3

W każdym AR funkcja wygląda podobnie - taki aparat foto z przerywanymi kreskami w tle , zobacz może masz już na górnym pasku zadań.

Pozdrawiam

Ok, już ściągam - ale jak dokument ma status ZABEZPIECZONE to uda mi się to zrobić?

Wydaje mi się że da radę , ale jakby był problem przestudiuj te tematy związane z zabezpieczonymi pdf`ami

pdf-zabezpieczony-haslem-t357111.html

Kolego luzik, zrobiłem tak jak napisałeś (ustawiłem centymetry), ale przy kliknięciu opcji “wydruk” pokazuje mi co prawda wycięty fragment, ale zamiast jego wymiaru za każdym razem pokazuje mi wymiar strony (tj. 21 na 29cm)… :<

Dodane 24.04.2012 (Wt) 11:36

http://imageshack.us/photo/my-images/84/beztytuuzbn.jpg

O tak to wygląda

Zrób zdjęcie, zapisz i otwórz w dowolnym programie graficznym, będziesz miał podany rozmiar tego zdjęcia.

Sorka że tak długo posprawdzałem kilka jeszcze programów do PDF`ów .

No i niestety ale tylko wersje płatne tzn. Acrobat Reader Pro podaje wymiar wycinka.

Jak masz możliwość to spróbuj zrobić wycinek później kliknąć kopiuj obrazek i wkleić do jakiegoś programu typu COREL itp.

Pomyłka wynikła z tego że przez jakiś czas pracowałem na wersji pro ograniczonej czasowo.

Pozdrawiam

Ok, w takim razie spróbuję się zarejestrować na adobe.com i ściągnąć triala Pro. A jak nie, będziemy się bawić w liczenie w sposób …bardziej mozolny :<

Dodane 25.04.2012 (Śr) 14:39

Ściągnąłem 30-dniowego triala Acrobat Reader PRO i wciąż po zaznaczeniu fragmentu strony opcją “zrób zdjęcie” i wybraniu “drukuj” pokazuje mi rozmiar całej strony zamiast mojego wycinka :<

Czy naprawdę nie ma sposobu, żeby zmierzyć fragment strony w dokumencie PDF? :[

Witam

Po kilku próbach znalazłem wersję która potrafi podać wymiar wycinka

Oto ta wersja

AdbeRdr709_pl_PL

dowód na to :

http://w793.wrzuta.pl/obraz/7l32z8OZHqo … ar_wycinka

Pozdrawiam