Acronis Image True - co pózniej?

Witam.

Wypaliłem programem płytkę botowalną - zajmuje 47 MB i utworzyłem obraz partycji C i zapisałem na D w postaci pliku WinVista.tib 4.2 GB

No i co mam teraz zrobić. Bo chodzi o to żeby ten obraz nagrać na DVD i w razie awarii to mam odpalać kompa z plytki 47 MB czy z płytki z obrazem partycji. Jak to nagrać? Wole spytać przed - nim to przetestuje i znowu spędzę 3 godzinz na calym konfigurowaniu kompa.

Acronis True Image ma opcję tworzenia płyty ratunkowej, z której możesz uruchomić główny program, wskazać zapisany obraz i w ten sposób przywrócić system. Zapisz sobie ten obraz po prostu na płycie DVD i po sprawie. Jak sam napisałeś, obraz ma 4.2 GB, więc zmieści się na płytę DVD

No tak zgadzam sie - do tego właśnie dąże. Tylko po co ta płytka botowalna 47 MB. A i jakim programem mam nagrać ten plik 4GB. Czy ta płytka będzie botowalna, czy mam to tylko do nero wrzucić jako zwyczajny plik?

Z niej uruchamia się program w którym następnie wskazujesz lokalizację obrazu partycji.

Właśnie tak.

Tak jak pisali Koledzy powyżej.

Dodam jedynie, że jeżeli nie będziesz umiał

odpalić PC-ta np. posypie się całkowicie system

to wówczas wkładasz do napędu płytę ratunkową

i pod DOS-em startuje program Acronis True Image.

Resztę już wiesz.

Reasumując : zapisany obraz partycji systemowej

można przywrócić zarówno z poziomu Windows XP

jak i DOS-a.

Ja zapisuję obraz partycji systemowej C zarówno na płytce DVD

jak i na partycji drugiego dysku twardego.

Jeśli z jakiś powodów chcę wrócić do ostatnio zapisanego obrazu

robię to normalnie pod Windowsem, jeśli natomiast system całkowicie się

posypie to właśnie do tego służy nośnik ratunkowy.

No też tak myślę ale np sytuacja jest taka:

Obraz partycji nagrałem na DVD, System nawalił że kompa nie uruchomię to:

Odpalam kompa z płytki botowalnej acronisa i jak ja mam mu wskazać obraz partycji który znajduje się na DVD a ja mam tylko jeden napęd DVD i nic więcej. Właśnie nad tym się zastanawiam. Po odpaleniu kompa mam zamienić płytki w napędzie?

Tak

r_jaro

Pamiętaj jeszcze o jednym.

Jeśli system się posypie to bez problemu

po uruchomieniu True Image z Dosa

możesz wskazać obraz, który zapisałeś

na innej partycji niż systemowa.

Płytka DVD jest takim ostatecznym zabezpieczeniem.

PS. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotów popraw w tytule “puzniej”

No to już wszystko wiem. A co było z tą opcją F11

Komentarze z dobreprogramy.pl - odnośnie tego programu

A i jak już odpalę tą płytkę to mam później wiele opcji do konfiguracji czy już leci jak z górki.

Dalej program “prowadzi Cię za rączkę”

No a co mam zrobić jesli plik ma wielkość 5 GB lub więcej - czyli na jednej płytce DVD się nie zmieści.

Z tego co pamiętam to poprosi o włożenie drugiej płytki DVD.

No ale kiedy poprosi - podczas przywracania obrazu partycji czy jak? no a w ogóle to czym ewentualnie taki duży plik podzielić?

Przecież program sam podzieli obraz w czasie nagrywania go na płyte DVD, jak mu braknie miejsca to poprosi o następną czystą płytę (stwórz nowy obraz i nie na HDD tylko na DVD). W trakcie odtwarzania z obrazu będzie prosił o płyte z kolejnym numerkiem.

To jeszcze jedno pytanie - taki plik mam nagrywać NERO czy ACRONISEM

Jak nagrasz obraz utworzony na dysku twardym NEREM to Nero nie podzieli ci go poszczególne płyty. Dlatego kazałem ci wcześniej zrobić kolejne “lusterko” ale w opcjach ACRONISA zaznaczyć żeby go zapisał na płytach (CD czy DVD) wówczas program sa je podzieli na części odpowiadające “rozmiarom” płyty.

a powiedzcie mi jak jest później z programami zapisanymi na innych partycjach po przywróceniu partycji C: z windowsem?

Jestem właśnie po awarii i mam zainstalowanego Windowsa od nowa i niektóre programy z D,E,F,G np. Inventor, Photoshop etc. nie działają wcale - błędy przy włączaniu.

Czy takie błędy będą również po przywróceniu?

halibucik Pojawiły sie błędy ponieważ brakuje wpisów w rejestrze tychże programów, po przywróceniu kopii zapasowej partycji systemowej,takich problemów być nie powinno :wink:

Lecz wiedz o tym że system nie będzie taki “czysty” jak po nowej instalacji lecz powróci do stanu takiego w jakim był podczas wykonywania kopii…

Rozumiem więc, że te programy, które zostaną zainstalowane po zrobieniu kopii bezpieczeństwa, przestaną funkcjonować (prawidłowo)?

Jeżeli zrobię taką kopię po instalacji windowsa ze sterownikami i podstawowymi programami, wszystkie (większość) programów z późniejszych czasów, mogą odmówić posłuszeństwa?

Dobrze rozumiesz =D>

Jeżeli zrobisz kopie bezpieczeństwa i… następnie zainstalujesz jakiś program

później skorzystasz z wykonanej wcześniej kopii logiczne jest że program który instalowałeś PO. . .wykonaniu takowej kopii nie ma szans bycia w systemie :slight_smile: