Acronis informuje o błędzie dysków

Na laptopie Acer Aspire 5315 z systemem Windows 7 Home zainstalowałem program Acronis True Image Home. Przy próbie uruchomienia programu wywala mi taki oto komunikat: “Acronis True Image Home wykrył nieobsługiwane dyski twarde.Acronis True Image Home nie obsługuje dysków dynamicznych Windows, napędów EZ-Drive itp.” O co tu chodzi. Dlaczego nie mogę go używać. Jak temu zaradzić lub jak to ominąć.

Według programu Everest w tym laptopie jest taki oto twardziel- Dysk nr 1 - WDC WD1200BEVS-22UST0 (111 GB) Nic więcej nie mam podłączone.

Nie chodzi o MODEL dysku, tylko o jego przygotowanie do współpracy z systemem operacyjnym (patrz: “dysk dynamiczny”). Osobiście jednak uważam, że Acronisowi nie podoba się układ partycji Recovery, lub ma problem z prawidłowym rozpoznaniem kontrolera SATA.

Powiem tak. Kiedyś ten laptop trochę mi “nawalił”, czytaj namieszałem Nie mógł się uruchomić system. Wyczytałem gdzieś na forum że w BIOSie (już nie pamiętam gdzie) powinienem zmienić ustawienia SATA na IDE -chyba coś takiego- i zrobiłem to i wszystko zaczęło działać poprawnie. I tak chodzi do dziś, zmian tych nigdy nie cofnąłem poza tym że zmieniłem system z XP na 7. Czy to może mieć jakieś znaczenie. Piszę to w kontekście wypowiedzi kolegi Veers