Acronis nie widzi partycji

Witam podczas tworzenia kolejnej partycji z wolnego miejsca systemowy programik zmienił mi kolor owych partycji na taki oliwkowy, co to oznacza ? i właśnie przez to program Acronis True Image nie widzi tych partycji (widzi tylko podstawowe). Co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

Być może powinienem bardziej sprecyzować. Chodzi o to, że chciał bym utworzyć w Acronisie backup’y partycji systemowej i tej o nazwie “PROGRAMY”. Jednak kiedy chciałem z wolnego miejsca utworzyć kolejną partycję wynikające z ograniczenia MBR na 4 partycje podstawowe, program ostrzegł o fakcie iż nie możliwością będzie utworzenie utworzenie innych systemów na tych partycjach. Ja dałem ok, gdyż innych nie planowałem instalować. Po wykonaniu owej czynności wszystkie partycje zmieniły kolor i od tamtej pory program Acronis True Image tych partycji nie dostrzega. Co powinienem teraz zrobić ?

Oto zrzut ekranu:

bc4353bc8121.jpg

Sytuacja jest trudna. Konwersja odwrotna (dysk dynamiczny na dysk podstawowy) konieczna. Przeczytaj np. to: http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc776315(v=ws.10).aspx

Odpada, nie usunę przecież partycji na której jest system, nawet jeśli bym chciał. Jednak tak na przyszłość co mam robić jeżeli instalator win 7 tworząc partycję, tworzy tylko podstawowe, a ograniczenie MBR to 4, a ja potrzebuje mieć więcej co wtedy robić ?

Wtedy używasz, już po zainstalowaniu systemu, programu zewnętrznego, np. Easeus: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Ok, a jak ma się ten program z ograniczeniami MBR ? Acronis widzi tylko partycje podstawowe, a MBR u mnie ma limit do czterech. Więc w czym ten program może mi pomóc ? bo nawet jeśli utworzę w nim partycję, to ona nie będzie widziana przez Acronisa.

Wyżej opisałem, “tak na przyszłość”, sytuację czystej, ponownej instalacji Windowsa 7 na dysku podstawowym i chęcią utworzenia więcej niż cztery partycji! Przy dysku dynamicznym nie wiem, jak to zrobić.

Powtarzam, “na teraz” konwersja powrotna jest priorytetowa! Wiele sposobów innych, niż “microsoftowy” znajdziesz w sieci.

Inaczej, niż konwersja dysku (a nawet wymazanie) i reinstalacja systemu, z tego problemu nie wyjdziesz.