Acronis - niedziałająca kopia zapasowa 20H2

@jozef47 Może kopia uległą uszkodzeniu podczas przechowywania na dysku.
Od czasu do czasu warto zweryfikować spójność danych…

A może to nie wina kopi obrazu tylko dysk coś miał problem z zapisem ?!

Włączył Ci się ( któryś raz z kolei) kompilkator?
Każdy robi/pobiera co chce.
Musu nie ma…

https://www.dobreprogramy.pl/OPortalu.html

Od samego początku propagujemy ideę legalnego oprogramowania

Jeśli nie podobają się zasady portalu, to też przymusu korzystania nie ma…

Co ty sobie pobierasz prywatnie mnie nie interesuje, ale zgody na promowanie takiego postępowania z mojej strony nie ma.

Wybór Ci wskazałem…

Nie wiem jaką masz wersję Acronis ale chyba najnowsza 2021 ma w opisie coś takiego:

Microsoft Windows

  • Windows 10 (wszystkie wersje, w tym aktualizacja z listopada 2019 r.)
    Czyli do 1909.

Szanowni koledzy bardzo dziękuję za tak szerokie zainteresowanie się tym tematem. Tak, Acronisa używam od czasów XP Jak pisałem jest a może był błąd w Biosie po mojej wymianie baterii jak pisałem wyżej. Obecnie zrobiłem kopię ale czekam jak będzie potrzeba przywracania. Szukam opcjonalnych ustawień tych bądź tego Ami Biosu.Co do typu kopii to w zależności albo robię nowa a jak małe zmiany to oczywiście przyrostową. Gorsza sprawa że z j. angielskiego jestem noga bo w moim młodym wieku uczono nas jedynie jedynego języka zwanego made in Rusia

Ja w Acronisie widzę dostępny polski język interfejsu, rosyjski też jest :wink:

W BIOSie również możesz sobie zmienić, tutaj już niestety polskiego nie będzie, ale rosyjski jak najbardziej. W pierwszej zakładce szukaj czegoś związanego z “language” :wink:

Przyjacielu, orłem z ruskiego to ja nie byłem a Acronis jak najbardziej mam w naszym języku. Ostatecznie jak coś nie będzie działać to zadzwonię do gostka z pogotowia komputerowego i przyjdzie ustawi. Jednak w dobie COVID-u każdy się boi. Myślę jednak że znajdę tu dobrą pomoc w razie czego. Jakby stacjonarny nie działał to jest laptop.


Taki mam Bios

@jozef47 no to siedź na angielskim jest google translator co za problem, a angielski jest na tyle łatwy że tam nie ma prawie co tłumaczyć w opcjach podstawowych.

Czego nie można powiedzieć o rosyjskim kiedy trzeba będzie szukać rosyjskiej czcionki aby wklepać text w translator to już będzie problem.

Google translate potrafi tłumaczyć w locie przez kamerę w telefonie :wink:

Nie miałem okazji używać aż tak tych nowych funkcji :smiley:

Józek - jak masz liska to rozchodzi się o Google Translator for Firefox

Jak masz telefon tarczowy lub analogowy (tak ja ja też) to ta kamerka nie działa.

Wcale nie o to się rozchodzi. Piszę o zwykłej funkcji natywnej aplikacji na androida/ios, która istnieje już od lat.

No ale ja i Józek ( pewnie też) nie mamy takich telefonów…

No to trzeba sobie nabyć, bo to ułatwia życie w dzisiejszych czasach :wink:

Uwierz mi, że są takie obszary, że pewne rzeczy są w pewnym wieku niepotrzebne/zbędne.
Ale są też obszary, że dzisiejsza młodzieży nie nadąży za dziadkiem Rychem, Bogdanem, Józefem.
:kissing_cat:

Edit:
Ale w sprzęt IT inwestuję: na mój gust mam wypasiony.

Ja się do dziadków nie zaliczam a też nie mam do dziś smartfona. Nigdy mnie nie ciągnęło w tym kierunku - zawsze jak mam zamiar kupić jakiś nowy sprzęt to owszem smartfon jest na tej liście “do kupna” ale jest gdzieś na samym końcu.
Aktualnie jego pozycja wzrasta bo przydaje się w nim GPS i mapy, które są bardzo pomocne w poruszaniu się w nowych miejscach i szczególnie po miastach które są duże i nigdy się wcześniej w nich nie było. Taki GPS i mapa w smartfonie mocno wtedy pomaga. To na razie jedyny mocny punkt u mnie który przemawia za nabyciem takiej zabawki.

W przypadku wersji 20H2 EaseUS Todo Backup Free (Pro też) również nie działa i w podobny sposób: tworzy kopię, ale jej nie przywraca.

Ja już sobie z tym poradziłem, winą tego była tak myślę wymiana baterii z Biosu ale już przetestowałem i wróciło do normy tyle, że jak przywracam nie zaznaczam tej partycji 508 MB tylko dwie 50 i reszta gdzie jest system zainstalowany. Całości nie przywracałem to nie wiem.

No jak w wersji Pro ( korzystałeś z płytki Strelca?) nie przywraca kopii, to może potrzeba poczekać na aktualizację EaseUS Todo Backup.
Przetrenowałeś Rescuezillę albo Redorescue? Naprawdę proste i skuteczne. Wszystkie kroki masz na obrazkach w opisach…

Ja na co dzień do beckupów korzystam z AOMEI Backupper i to jest mój nr 1.
Tu masz promocję za free na najnowszą jej wersję:

https://www.comss.ru/page.php?id=4935
Spolszczenie masz tu: https://programyzadarmo.net.pl/threads/aomei-backupper-pro-tłumaczenie-spolszczenie.25713/page-8