Acronis - niedziałająca kopia zapasowa 20H2

Z uwagi, że aktualizacji do 20H2 nie było pobrałem za pomocą MCT zainstalowałem i wszystko śmigało jak należy,więc postanowiłem zrobić kopię programem Acronis i to również wszystko poszło jak należy.Problem zobaczyłem jak usiłowałem przywrócić utworzoną kopię,niby był napis, że pełen sukces ale…i tu schody, kopia nie odpala ! ekran czarny i coś tam napisano alt+ctrl+del wiadomo o co chodzi.Więc sformatowałem i przywróciłem kopię 2002 i teraz nie wiem co zfanzoliłem!! Zatem zwracam się do mądrzejszych tego forum o pomoc.

Może nie Ty!? Może to Acronis nie nadąża za rozwojem Windowsa 10? :grinning:
Dla Windowsa 10 od dawna go nie używam.

Być może przyjdzie się jeszcze raz bawić z pełną instalacją.Tak mi to wyglądało jakby na systemie po zainstalowaniu brakowało plików botujących.Może tak jak piszesz Acronis nie poradził sobie z trzema partycjami.Poczekam może jeszcze ktoś wrzuci jakąś poradę.

Moją jedyną poradą jak zawsze będzie skorzystanie z CloneZilla :wink:
Acronis z tego co mi się wydaje działa na włączonym systemie, a to bardzo nierozsądne podejście.

Nie nie działa tak jak piszesz a używam go od kilku ładnych lat i nie było problemu.Jak i teraz wszystkie kopie 2002 robię bez problemu, nie wiem co tu się stało.

W takim razie może to był tylko jednorazowy przypadek?

Jaki konkretnie otrzymałeś komunikta błędu?

Czy acronis ma opcję przetestowania kopii po utworzeniu?

Komunikat błędu jedynie czarny ekran i “alt+ctrl+del” jak napisałem wyżej.Tak się zastanawiam czy to nie przypadkiem wina SSD? Dodam, że winą były błędy na dysku i jakoś mi się udało a jak? pewnie i najstarsi Górale by nie zgadli. Dziękuję za zaangażowanie i chęć udzielenia pomocy a jak widać na kolegów z DB można liczyć, jeszcze raz bardzo dziękuję i temat uważam za zakończony…

To mi wyglada raczej na komunikat „No bootable media found” i obstawiałbym raczej, ze bios się pogubił i wystarczyło mu wskazać odpowiedni dysk do startu :thinking:

To mi klina zasadziłeś z tym Bios-em Mam na pewno ami bo Award był nieco łatwiejszy a ten?? Ja uczyłem się j. rosyjskiego no i kaplica. Może ktoś ma jakieś fotki z poprawnego ustawienia Biosu. Jak na razie to ustawiłem taktowanie pamięci a 1333 na 1600 :-))

Po prostu następnym razem przy takiej sytuacji spróbuj odnaleźć w ustawieniach bios ustawienia “boot order” lub podobnego, w którym ustalasz kolejność dysków do szukania systemu operacyjnego i ustaw ten dysk, na który przywróciłeś system.
Nie wiem, czy w tym był problem. Może po prostu w kopii zapasowej nie ustawiłeś skopiowania MBR/EFI i przestawianie bios nic by nie dało.

Nie cały czas używam MBR bo UEFI raczej nie używam dysków większej pojemności jak 1TB. Dodam, że parę dni temu zmieniałem baterię z pewnością wówczas coś tam nie włączyłem ale wież co! smile:

Radź mniej doświadczonym userom raczej:
https://rescuezilla.com/
albo
http://redorescue.com/

Ciekawy projekt, nie znałem go.

Ma taka opcję sprawdzenia kopii. Druga sprawa czy user robił kopie full czy przyrostową ?

Józek
Chłopie - jak masz dużo czasu, nudzisz się (bo jesteś już na emeryturze/rencie), jesteś pasjonatem backupów ( a masz rodowód windowsowy) i jesteś fanem Acronisu - zainteresuj się:
WinPE 10-8 Sergei Strelec (strona domowa autora) - https://sergeistrelec.ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/199-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20200921-english-version.html
lub
https://www.majorgeeks.com/files/details/sergei_strelecs_winpe.html

Sofciku do beckupu w pip ( a ile od Acronisa - rocznikami narzędzi i wersji):

tylko to raczej piracka wersja bo nie sądzę aby gościu miał prawo do włożenia w boot iso z kilkadziesiąt softów gdzie co 2 program jest warty więcej niż 250zł

A on daje to wszystko za free…

1 polubienie

Legalność tego jest co najmniej wątpliwa :wink:
Temat takich składaków był już poruszany na forum przynajmniej kilka razy.

@Quassar - gdzieś Ty się uchował w dzisiejszych covidowych czasach?
Nie ufasz stronie majorgeeks?

:joy:

A DP - downloaderowi ufasz ?! :thinking:

Co to ma do rzeczy, że ze strony major geeks czy innej link? Już samo dystrybuowanie przerobionego obrazu Windowsa jest niezgodne z jego licencją, a to przecież dopiero wierzchołek góry lodowej…