Acronis Ransomware Protection - opinie ekspertów działu Bezpieczeństwo

Proszę ekspertów tego działu o wydanie opinii na temat powyższego programu, jego skuteczności, obciążeniu systemu, celowości i sensowności jego instalacji.

Z góry dziękuję :slight_smile:

Dziękuję, ale poczekam na opinie naszych rodzimych fachowców. To co podałeś może być zwykłym tekstem sponsorowanym :slight_smile:

Wiadomo :wink: Swoją drogą to przypomina MBAM (ale nie mam pojęcia czy ludzie się złapią na kilka GB w chmurze by Acronis) :wink:

Acronis jest nowinką w porównaniu do wspomnianego MBAM, bynajmniej u Nas.
Dlatego trudniej znaleźć jakiekolwiek opinie na jego temat po polsku.
Sam w większości programów, jeśli jest dla mnie nowy, sugeruję się opiniami, ale w tym przypadku to zamknięte koło.
Nie ma opinii, więc nie wiadomo czy warto, a bez sprawdzenia czy warto, nie doczekamy się na opinię.

Przejrzałem setki polskich logów FRST, ale w żadnym nie było Acronis jako system zabezpieczeń.

Czy warto sprawdzić? Zapewne tak.
Jeśli nie na stałe, to przynajmniej na “pierwsze skanowanie”.
Wtedy może będziesz pierwszy, który umieści swoje spostrzeżenia, wrażenia, itp.
Obciążenie systemu? Zależne od systemu, ilości plików w komputerze, liczby otwartych Zasad w Firewall, uruchomionych procesów.
Skuteczność? Na początku zapewne wykryje coś czego nie wyłapie inny tego typu program, do czasu, gdy konkurencja nie rozpracuje algorytmów wykrywania.

1 polubienie

Rzetelna opinia. Lepiej samemu z ciekawości sprawdzić. O ile nas interesuje dany produkt.:clap::+1:

1 polubienie