Acronis True Image 2013. Problem z "boot menu"

Nie miałem do tej pory styczności z tym programem. Instrukcja jest piekielnie długa i jeszcze nie poznałem całej i być może problem jest banalny. Zainstalowałem ten soft i włączyłem na próbę tryb Try & Decide. Odwiedziłem parę stron i wyłączyłem ten tryb odrzucając zmiany. Nastąpił restart kompa i pojawiło się przed uruchomieniem Windowsa

jakby boot menu z komunikatem- “Trwa uruchamianie Acronis Loadera…”.

Myślałem, że dopiero z poziomu programu włącza się podobne rzeczy ( tak było np. w programie Paragon), a ja nic nie włączałem na razie. Czekam więc czekam, a tu nic się nie dzieje. Klikam Enter - nic. Wreszcie po 20 minutach zrobiłem twardy reset i Windows normalnie się uruchomił. Na razie nic nie znalazłem w instrukcji o takiej sytuacji.

Jeśli ktoś miał do czynienia z tym programem, to proszę niech się podzieli wiedzą na ten temat, bo znowu przy restarcie to może się pojawić. :frowning:

maylo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Sęk w tym, że nie miałem włączony Startup Recovery Manager i chyba na razie nie będę z tego korzystał. Wystarczy mi chwilowo sam nośnik ratunkowy Acronisa.

F11 nie działa w przypadku opisanym przeze mnie. Żaden klawisz nie pozwala wyjść z tego stanu i dopiero ponowne uruchomienie poprzez naciśnięcie Power w kompie uruchamia go normalnie. Tak się dzieje zawsze,gdy odrzuca się zmiany,bądź je zatwierdza po wyjściu z trybu Try & Decide. Zna ktoś rozwiązanie, by nie trzeba było robić podwójnego restartu :?: