Acronis True Image 2015


(Cicior) #1

Cześć!
Mam pytanie dotyczące Acronis True Image 2015,
Chcę zrobić format komputera, posiadam oprogramowanie Acronis na płycie CD, zauważyłem że posiada on możliwość stworzenia recovery partition, czy ktoś z Was używał tego narzędzia lub ma link do jakiegoś poradnika na yt (sam szukałem ale nie znalazłem). Chodzi mi o dokładniejsze opisanie czynności wykonywanych przy tworzeniu tej partycji.


(stens1950) #2

Acronis true Image nie jest di tworzenia partycji, on jest to tworzenia kopii zapasowych całych partycji i dysków. Do (tworzenia) podziału dysku jest Acronis dysk Director. Tutaj masz instrukcję http://docplayer.pl/2272892-Acronis-disk-director-11-home-podrecznik-uzytkownika.html


(Cicior) #3

Mój błąd, sądziłem że Manage Acronis Secure Zone do “przechowywania backupów” będzie tym narzędziem o które mi chodzi. W każdym razie dzięki za wyjaśnienie i podesłanie linku.


(Pikar) #4

„Cicior" Bardzo dobrze i poprawnie sądziłeś. “Acronis Secure Zone” właśnie do tego służy i jest częścią programu „Acronis True Image”. Podczas tworzenia tej partycji ustalasz jej wielkość na taką, jaka Ci potrzebna. Obraz systemu nagrywasz na niej i wrazie czego system odzyskujesz z pliku, który na niej się znajduje.
Jak wpiszesz w wyszukiwarce YOUTUBE „Acronis Secure Zone” to odpowiednie poradniki/filmiki znajdzie.


(Cicior) #5

Dzięki Ci za tak obszerny wpis, biorę się za stawianie systemu i tworzenie partycji.
Pozdrawiam.

#Edit
Mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć na temat stworzenia w menadżerze dysków oddzielnej partycji i tam zapisanie ów obrazu systemu który można przywrócisz klikając F8 podczas botowania? Czy Acronis jest lepszy pod tym względem?


(Pikar) #6

Najnowszy Acronis 2018, potrafi wystartować z płyty bootującej, którą sam zrobi, w trybie UEFI. Tryb UEFI jest niezbędny jeśli masz nowy i do tego nowoczesny komputer z windows. Bez niego, odzyskany obraz dysku twardego będzie niewidoczny dla BIOSa. Jednak w tym trybie nie zrobisz startu acronisa z HD za pomocą klawisza F11.
Najlepiej po wgraniu nowego windows razem ze wszystkimi sterownikami i niezbędnymi programami zrobić partycje „Acronis Secure Zone” np. o wielkości 30GB za pomocą dysku startowego CD/DVD lub PENa „Acronis True Image”. Zrobić na niej obraz systemu. W przypadku, uszkodzenia Windows, wystartować komputer za pomocą tego samego dysku startowego CD\DVD i odzyskać system.
Można tez wgrać pełną wersje Acronis True Image 2018 i ustawić tworzenie automatycznie kopi przyrostowej na tej partycji lub zupełnie gdzie indziej (miejsca wtedy musi być na niej dużo więcej).
Tu możesz coś sobie poczytać
https://www.acronis.com/pl-pl/support/documentation/ATI2018/#35899.html


(Cicior) #7

Okej, dzięki za poświęcony czas, biorę się do roboty.