Acronis True Image 2015

Cześć!
Mam pytanie dotyczące Acronis True Image 2015,
Chcę zrobić format komputera, posiadam oprogramowanie Acronis na płycie CD, zauważyłem że posiada on możliwość stworzenia recovery partition, czy ktoś z Was używał tego narzędzia lub ma link do jakiegoś poradnika na yt (sam szukałem ale nie znalazłem). Chodzi mi o dokładniejsze opisanie czynności wykonywanych przy tworzeniu tej partycji.

Acronis true Image nie jest di tworzenia partycji, on jest to tworzenia kopii zapasowych całych partycji i dysków. Do (tworzenia) podziału dysku jest Acronis dysk Director. Tutaj masz instrukcję http://docplayer.pl/2272892-Acronis-disk-director-11-home-podrecznik-uzytkownika.html

Mój błąd, sądziłem że Manage Acronis Secure Zone do “przechowywania backupów” będzie tym narzędziem o które mi chodzi. W każdym razie dzięki za wyjaśnienie i podesłanie linku.

„Cicior" Bardzo dobrze i poprawnie sądziłeś. “Acronis Secure Zone” właśnie do tego służy i jest częścią programu „Acronis True Image”. Podczas tworzenia tej partycji ustalasz jej wielkość na taką, jaka Ci potrzebna. Obraz systemu nagrywasz na niej i wrazie czego system odzyskujesz z pliku, który na niej się znajduje.
Jak wpiszesz w wyszukiwarce YOUTUBE „Acronis Secure Zone” to odpowiednie poradniki/filmiki znajdzie.

1 polubienie

Dzięki Ci za tak obszerny wpis, biorę się za stawianie systemu i tworzenie partycji.
Pozdrawiam.

#Edit
Mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć na temat stworzenia w menadżerze dysków oddzielnej partycji i tam zapisanie ów obrazu systemu który można przywrócisz klikając F8 podczas botowania? Czy Acronis jest lepszy pod tym względem?

Najnowszy Acronis 2018, potrafi wystartować z płyty bootującej, którą sam zrobi, w trybie UEFI. Tryb UEFI jest niezbędny jeśli masz nowy i do tego nowoczesny komputer z windows. Bez niego, odzyskany obraz dysku twardego będzie niewidoczny dla BIOSa. Jednak w tym trybie nie zrobisz startu acronisa z HD za pomocą klawisza F11.
Najlepiej po wgraniu nowego windows razem ze wszystkimi sterownikami i niezbędnymi programami zrobić partycje „Acronis Secure Zone” np. o wielkości 30GB za pomocą dysku startowego CD/DVD lub PENa „Acronis True Image”. Zrobić na niej obraz systemu. W przypadku, uszkodzenia Windows, wystartować komputer za pomocą tego samego dysku startowego CD\DVD i odzyskać system.
Można tez wgrać pełną wersje Acronis True Image 2018 i ustawić tworzenie automatycznie kopi przyrostowej na tej partycji lub zupełnie gdzie indziej (miejsca wtedy musi być na niej dużo więcej).
Tu możesz coś sobie poczytać
https://www.acronis.com/pl-pl/support/documentation/ATI2018/#35899.html

Okej, dzięki za poświęcony czas, biorę się do roboty.