Acronis True Image 2021

Chciałbym zapytać, czy ktoś może używa tego programu? Ja używam i w nowej wersji jest coś dziwnego.Po uruchomieniu daję utwórz obraz i “kaplica” ! program się zawiesza. (wersja testowa) bo nie wiem czy kupować.

Ja używam ATI, wersję spod DOS’a i nie ma problemu.
Na Windows’ie ATI odwalał różne numery.

Tworzysz obraz całej partycji systemowej? Może ma problem z dostępem do plików. Spróbuj na czas robienia kopii Windows Defendera wyłączyć, bo czasami to on przeszkadza.
Jeżeli robisz pełny obraz to lepiej zawsze jest to zrobić offline - nie na uruchomionym systemie.

1 polubienie

Program powinien sam wymusić zamknięcie systemu, potem uruchamia się jakiś systemik klonujący, nie wiem jak z tworzeniem backupów bo tego nigdy nie robiłem Acronisem.

Macrium Reflect obecnie najlepsze druga godna alternatywa to Paragon…


I teraz uważnie mnie słuchaj @jozef47
I jak robisz kopie zapasową a tym bardziej jeśli przywracasz po infekcji(lub też w trakcie).
Zawsze ku** jego jeb** mać zawsze !!! ale to zawsze rób to z płyty ratunkowej nośnika zewnętrznego (pendrive itp) i kopie trzymaj na osobnym dysku nośniku który jest nie podłączony na co dzień do pracy i podłączony tylko i wyłącznie podczas robienia kopi lub też jej przywracana jak już wcześniej napisałem .

Z kilku przyczyn
1)Jeśli masz kopie na tym samym dysku albo nawet i nie, ale jest on nadal 24/7 podłączony do komputera/systemu i podczas infekcji dany wirus uszkadza pliki może też uszkodzić twoją kopie i co zrobisz… jak odzyskasz dane skoro one też zostały uszkodzone
2)Odwołuje sie trochę do pierwszego jak przywracasz kopie to robić to z nośnika ratunkowego z racji też że on nie jest zainfekowany, i jak byś podłączył dysk z danymi i uruchomił zainfekowany system wirus mógł by automatyczne w tle zaatakować nowe urządzenie a tak odpalasz drugi niezależny system z nośnika który był po za strefą infekcji więc wirus nie miał jak sie przedostać ani nie ma jak sie uruchomić bo to inny system.
3)Nawet jeśli to nie jest wirus itd to kopie należy trzymać w kilku miejscach bo pamiętaj że nośnik na którym trzymasz kopie może też ulec awarii i co w tedy, dane zepsute, kopia uszkodzona więc nie skorzystasz nie odzyskasz danych.
4)Weryfikacja wykonanej kopi oraz samego nośnika od czasu do czasu warto sprawdzić czy nośnik na którym trzymamy kopie nie uległ awarii aby nie stracić kopi/danych.

-bump-
Info do przeczytania:
https://www.geotechnology.pl/blog/skuteczny-backup-danych-regula-3-2-1/

Chciałbym wszystkim podziękować za udzielenie informacji powiem jednak, że Programu Acronis używam od kilkunastu ładnych lat a zacząłem go używać na Windows XP więc tworzenie kopi i ich przechowywanie nie stwarza żadnego problemu a moje pytanie dotyczy właśnie wersji NAJNOWSZEJ nie poprzednich.Otrzymałem informacje jakobym był początkującym użytkownikiem komputera skromnie dodam iż zajmuję się komputerami od słynnego Commodore C64,poprzez Amigi,DOS itp.nawet nie oparłem się testom Linuxa…

Myślę, że Defender tu nie ma nic wspólnego bo Acronis jest uruchomiany spod DOS-a

Pamiętam że kiedyś acronis odwalał chece ze sterownikami żę integrował sie tam gdzie nie powinien i systemy wykładał na łopatki (mowa o aplikacji instalowanej już na systemie)

Masz rację tyle, że ja używam go tylko do robienia kopii i ewentualnego przywracania.Kopie robię dość często w szczególności u kogoś kto ma mniejsze doświadczenie w temacie komputera i po trzech czterech dniach dana osoba mówi że nie działa więc idę i przywracam kopię nie muszę instalować wszystkiego od podstaw. grinning:

To jeszcze raz - używasz wersji zainstalowanej na OS i z OS robisz migawkę, czy jak idziesz to startujesz ‘LiveCD’ i robisz kopię?

Tak idę do …: wkładam płytę do napędu odpalam z płyty czyli tzw.dysku ratunkowego i przywracam wcześniej utworzoną kopię z nośnika użytkownika.Gdybym wcześniej tego nie uczynił to zabawa od podstaw a po co!

Tak samo postępuj z tworzeniem kopii zapasowej.
ATI używam do lat i jest to najlepszy program (na dzień dzisiejszy) do tego celu.
Na innych już się przejechałem.
ATI też robi problemy (w zależności od wersji), ale tylko spod Windows’a.

Tak też chcę robić przyjacielu, tylko nie wiem w czym problem;Napisałem na wstępie,że daję utwórz obraz i koniec wszystko stoi w miejscu testowałem to na stacjonarnym i na laptopie , ten sam efekt i tu mam problem posiadam procesor Intel Pentium G3440 myślałem że to wina starszego procesora ale na laptopie mam I3 i to również się tak dzieje.Chyba sobie dam ,siana" bo wiek 73 lat zaczyna robić swoje, pewnie zostanę na wersji działającej.
Dziękuję kolego za zainteresowanie się tematem i pogodnego dzionka a przede wszystkim zdrowia.

Jeśli to robi płyta ratunkowa, to albo uszkodzona albo chcesz przywrócić
z backup’u zrobionego starszą wersją ATI.
Często wersje są niekompatybilne.

Nie nie chcę przywracać bo jeszcze jej nie zrobiłem! Cały problem z tym jak pisałem wszystkie opcje po poleceniu utwórz kopie stają się nie aktywne tak jakby system się zawiesił i tu jest problem.Pozostaje reset a po włożeniu starszej wersji Acronisa wszystko śmiga jak przy budowie wież przez pewnego Austriaka :-))

Zepsuty ATI albo wadliwie nagrany. Wymienić na dobrze działający.
Ja używam AcronisTrueImage2018.iso i jest OK.

Acronis to dobry program. Jeśli masz dysk WD to możesz za darmo używać ściągając ze strony WD. Ja generalnie używam veeam agent darmowy dla firm i zwykłych userów w podstawowej wersji. Kopie nalezy miec na innym fizycznym dysku i odpinać po wykonaniu kopii aby w przypadku zaszyfrowania nie zaszyfrowało ci dysku z kopią. Najlepiej dane trzymać w chmurze lub na dysku NAS z migawkami (snapschotamii).