Acronis.true image.home -utracona przestrzeń dyskowa!

Zainstalowałem Acronis.true image.home.2010.13.0.6053, wybrałem opcję -Zarządzaj Acronis Secure Zone- by utworzyć partycję ASZ. Przez pomyłkę utworzyłem partycję na partycji C 30 GB (chciałem na D), później ją usunąłem,niestety 30 GB bezpowrotnie zniknęło.Odinstalowałem program,nic to nie dało.Zainstalowałem ponownie,jest nieprzydzielone 30 GB lecz nieaktywne,nic z tym nie można zrobić.Może niedostatecznie znam program! Bardzo proszę o pomoc, chciałbym odzyskać to wolną przestrzeń! Na partycji C miałem 100 Gb zostało bodaj 67, wolne jeszcze 50 GB, więc może tak zostać. A może Partition Magic 8.0 dałby radę, tylko,że nie jest pod Windows 7 (Windows 98/Me/NT/2000/XP). A może jakiś inny program?

Uważam, że za darmo i nalepiej z operacjami na dyskach radzi sobie GParted. TUTAJ jest on w postaci pliku iso, który wypalasz na płycie i z niej bootujesz. Tylko ostrożnie z takimi działaniami bo można sobie czasem zaszkodzić przez nieuwagę i pozbyć się danych :slight_smile:

Jakbyś GParted wolał w języku polskim to ściągnij sobie np. Linux MINT i po wypaleniu i zabootowaniu z płyty linuxa, szukaj go w menu.

quasimodo11 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zarządzaj Acronis Secure Zone-w tej sekcji zmieniamy bądź usuwamy Secure Zone i tylko z poziomu programu.

Usuwanie innym programem doprowadzi do problemów z dyskiem.

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź!Jest ten i kilka innych programów którymi można to zrobić, lecz znalazłem prostsze rozwiązanie.W Windows 7 jest narzędzie, którym dodałem wolną przestrzeń dyskową, powstałą po wykasowaniu przez Acronis.Może się komuś przyda: panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami…, reszta jest prosta :slight_smile: