Acronis True Image - odtwarzanie

Witam,

Właśnie postawiłem system wraz z pozostałymi programami, sterownikami itp.

Postanowiłem zrobić kopię - to troche irytujące stawiać wszystko przez cały dzień.

Ściągnąłem wersję trial Acronis True Image Home 11. Jak wyczytałem jest ona w pełni funkcjonalna przez 15 dni.

Pytanie: Co to znaczy, że jest jest ona w pełni funkcjonalna przez 15 dni? Czy w tym czasie jestem zrobić kopię dysku ale juz np. po upływie roku nie będę w stanie przywrócić kopii?

Pozdrawiam

Kopie przywrócisz np: sformatujesz dysk , zainstalujesz system i Acronis True Image Home 11

Kup Kom.ŚWIAT nr.25/2007 jest tam pełna wersja ET Backup.

Dziękuję za podpowiedź :smiley:

Dotarłem do niezbyt precyzyjnych informacji stąd mam jeszcze dwa pytania:

  1. jak dobrze zrozumiałem z manuala zawartego z samym Acronisie i znaleziskach w Google to odtworzyc mogę kopię partycji systemowej nawet na komputerze bez zainstalowanego Windowsa bootując z płytki ratunkowej stworzonej przez Acronis. Czy to prawda?

  2. wykonując obraz kopii wprost na DVD widziałem opcję, że mogę nagrać na płytkę składniki programu Acronis. Obraz zrobiłem bez tych składników; zrozumiałem to tak, że zabootuję z płytki ratunkowej a następnie podam płytke z obrazem partycji zaś płytka z obrazem z nagramymi składnikami Acronis nie wymaga płytki ratunkowej. Czy dobrze myślę?

Pozdrawiam

Na oba pytania odpowiedź brzmi TAK.

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam